Érdemes e a régi ablakokat kicserélni, ha nincs a ház leszigetelve? Fa vagy műanyag ablak?
Két dolog miatt keletkezik penész a frissen cserélt nyílászárók esetén:
1. A kapcsolt gerébtokos ablakok nem hőhidasak, a két ablak miatt nem hűl át a spaletta. Ha ezt kicserélik szimpla, de hőszigetelt ablakra, a spalettát hőszigetelni kell, mert hőhidas lesz, penészedik.
2. Ha nem tervezik meg a résszellőzést, a lakás a nyílászáró csere után "bedunsztolódik" - meleg és párás lesz a levegő. Ez buli a penésznek, főleg a sarkokban, ahol megáll a levegő és a falfelület is hűvösebb.
Eddig 3 lakást hőszigeteltem belülről élhetővé téve azokat a családban, DE fontos tudni, hogy sosem hibátlan a belső, de a külső hőszigetelés sem! Hazánkban kifogástalan technológia aligha van! Az építészek is számos tévedést hirdetnek.
A tégla falak sok esetben fúrt, betömött részekkel hideg zónásak, a pára bizonyosan lecsapódik valahol teljesen záró ablaknál = Penészedés!
Tehát TEGYÜK FEL jók a falak, és csak az ablak cseréje jön szóba. A kétüveges azaz egy légterű ablakok gyengébbek a szokásos jobb falaknál, de régebbieknél sokkal jobbak az 1-1,1W/m2K-fokos ablak felületenkénti hőveszteségnél, miközben 35cm-es téglafal kb. 1,6W/m2K, ha hézagos akkor ennél is rosszabb.
a 2 légterű hőszigetelt táblák sokkalta jobbak 0,7W/m2K hőveszteséggel is. Az általában 20-30 év előtt épülteknél.
TEGYÜK FEL, TÖKÉLETESEN ZÁR AZ ABLAK, DE VAN BENN NYILT ÉGÉSTERŰ TŰZHELY, BOYLER, ANNAK VAN KÉMÉNYE EZ ÖNGYILKOSSÁG. sZÉNMONOXID-SZÉNDIOXID MÉRGEZÉSES HALÁL VÁR RÁD!
Ezt légbeeresztő ma nem oldja meg, mert merről fúj a szél?
Azon az oldalon létező beeresztőn befúj a kéménybe.
Ellenkező oldali szél kihúzza az égéstermékeket a kéményből. Erre automatikus szellőztetés nincs hazánkban.
Minden oldalról légbeeresztő talán ér valamit.
PENÉSZ alap-elv "Ahol pára keletkezik ott és azt azonnal ki kell szellőztetni!" Nyílt égésterű pl. gáztűzhely-boyler esetén ezt esetleg képtelenség jól megcsinálni. De tudatos szellőztetéssel a pára többsége kiküldhető a lakásból. ESETLEG legyen csempézett hideg fal, ahová a pára elvándorol, és lecsapódva lefolyik...
A megoldás lehet páralecsapó elektromos készülék.
Ha mégis penészedés indul, ott HŐHÍD VAN BÁRMIÉRT!
eL-TAKARHATÓ BELSŐ VÉKONY HŐSZIGETELŐVEL, alatta penész.
DEEE
A falak belső hőszigetelésére a teljesen párazáró PIR-ALU lemezek résmentes felragasztása, és az illesztések öntapadós alufóliás résmentesítése a megoldás. Erre kell nikecell ragasztóval Dryvit réteget felvinni, le-glettelni, és lefesteni! Naponta többszöri (igény szerinti) szellőztetéssel, mert a falakon csak akkor szellőzik ki a pára, ha az lyukas volt, vagy marad.
Mesterséges automatikus szellőzés csak gázmentes lakásban jó!
FIGYELEM belső hőszigetelés alatt maradó áram-rendszert csaknem képtelenség páramentesíteni, ezért a párát azonnal ki kell szellőztetni,
vagy a hibátlan belső hőszigetelésen belül kell feragasztani a dupla alufóliás falakra MMfal lapos 3-eres kábellel. Mert a vizesedő áramrendszer tűzveszélyes, és
minden vezetéket mindig csak a méretezés alatti terheléssel szabad használni.
Ismerni kell a hálózatot!
Szóval RENGETEG TÖBBLET FELADATOT SZÜL EGY ABLAKCSERE IS,
Pl.mennyezeti hőszigetelés lehet jobb a falakénál, de gyengébb nem lehet, különben vizesedve penészedni fog!
ÜDV. tanulj bele pl. Pannonműhely kalkulátorral.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!