Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes ablakcserekor 3...

Érdemes ablakcserekor 3 rétegezésű ablakot választani a 2 rétegű helyett? Úgy értem, nem sokkal nagyobb az ár, de vajon megéri-e a normál 2 üveges hőszigetelt helyett?

Figyelt kérdés

2017. jún. 1. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:

megéri.....vagy 2 rétegű kripton gázzal töltött üveget kell venni.

A 3 rétegű üveghez legerősebb szerkezetet érdemes választani,mert a súly is másfélszerese!!!!

2017. jún. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes felmérni, hogy a költség-különbözet nem fordítható-e hatékonyabb hőszigetelésre a lakás más építészeti területein (falazat, födém stb.).
2017. jún. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ablaknál a 3 réteg főleg a hangszigetélés miatt fontos .

A hőszigetelésben meg az lényeg,mennél magasabb legyen a "kamrák" száma. Ahol ilyet árulnak,gyártanak,ott bőséges felvílágositást adnak erről .A kamrák száma a minőséget is jelenti,no meg az árát is .

2017. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én tavaly a piacon kapható legjobb minőségű műanyag 3 rétegű ablakokat rakattam be. olyan súlya volt a vasalás és az üveg miatt egy szárnynak, hogy 3 ember kellett hogy a zsanérokra illesszék.

lényeges különbség van a 2 és a 3 cellás között.

az előszobai részben 2012-ben cseréltettem le 2 cellásra, ott télen évek óta az alsó sarkokban lecsapódik a pára, még a hármasnál ilyen nem fordult elő most a kemény mínuszos télen sem.

és a hangszigetelése is legalább 30-40 százalékkal jobb, annyira hogy konkrétan ha valaki az ablak előtt áll és üvöltözik, szinte semmit nem hallani.

nekem egy 150x180-as ablaknál 30 ezer volt a többletköltség a plusz harmadik celláért, szerintem ezen nem érdemes spórolni.

2017. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!