Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Duplafalú thermoüvegre lehet...

Duplafalú thermoüvegre lehet fényvédő fóliát tenni?

Figyelt kérdés
Pár helyen azt olvastam hogy a duplafalú üvegre nem lehet tenni tükörfóliát, de akkor sima sötétítőt lehet ugye?

2017. máj. 22. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettőt lehet. Nálunk a munkahelyen először hőelnyelő (sötétítő) fóliát raktak fel. Olyan meleg volt az üveg mint egy cserépkályha. Lecserélték tükrösre. Az tuti lett!
2017. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszii, csak vettem tükörfóliát és itthon látom hogy nem lehet duplafalú üvegre, azt én se értem amugy miért, de akkor ráteszem holnap. Ment a zöld kéz.
2017. máj. 23. 00:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A hőelnyelése miatt vannak olyan fóliák, amelyeket nem lehet belülről ragasztani, mert a hőtágulás miatt eltörhet az üveg. Amennyiben a fólia hőelnyelése több mint 40%, akkor másik fóliát kell választanod, amelyiknek ez az értéke kevesebb. Másik megoldás, hogy egy külső felhasználású fóliát alkalmazol.

Ugyanezt (belső) a fóliát ne ragaszt fel kívülre, mert ha ez kifejezetten belső fólia, akkor az UV sugárzás és a fagy rövid idő alatt tönkre fogja tenni.


Sok sikert!


Thomy

2017. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam. Köszi a választ. :D 👍
2017. máj. 24. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!