Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A gáztűzhely villanytűzhelyre...

A gáztűzhely villanytűzhelyre való cseréléséhez (cső elbontása) kell terv és engedély?

Figyelt kérdés

~2 méternyi gázcső felesleges lesz, és útban az új konyhabútorhoz.


Kell terveztetni, engedélyeztetni a Főgázzal vagy elég hívni egy szerelőt?

Az órát le kell venni hozzá?


Laikus vagyok.


2017. máj. 19. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Én anélkül oldanám meg , mert biztos meglehet, hogy semmit nem bontanék el. Lehet arra még szükség idővel, és vissza állitani megint plusz pénz.

Az órát hogy lekell-e venni, hát ezt innen honnan tudnánk.

2017. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Miért kéne a gázórához hozzányúlni?

Én leszereltetném szerelővel és kész. Ha netán ő mondja azt, hogy nem csinálhatja meg, mert engedélyköteles, akkor természetesen hivatalosan engedélyeztetném.

2017. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak ha meg akarod szüntetni a gázszolgáltatást, akor kérvényezed a szolgáltató felé és ők megoldják. Máskülönben a két hozzászólás szerint.
2017. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ùgy hallotam kell engedèly mert módosìtást hajtasz vègre. Szerelèshez a gázos eldönti, le kelle venni az órát, de általában igen. Ha vèletlen bedurran az órában rekedt gáz, az drága lesz. Leszedèshez szolgáltatótól kell engedèlyt kèrni, mert utána ismèt plombálják vissza. Ha megszűnik az óra szintèn szolgáltató fele kell kèrelmezni
2017. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kazáncserénél le kellett vetetnünk, ebből indultam ki, de nyilván nem értek hozzá, ezért kérdezősködöm. Még annyira elmélet, hogy hogy miként lesz felújítva, minek hol lesz a helye, hogy szerelőt még nem kérdeztem.

Köszi a válaszokat!

2017. máj. 19. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell levenni a mérőt, elég elzárni a szerelés idejére. Ha szakember vágja vissza, akkor tesz rá egy GEBO-t, és a probléma pipa.


Sem terv, sem főgáz, sem senki nem kell, csak egy (jó)szerelő, és pik-pak kész.

2017. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4 nekem szúrófűrésszel vágták el a házban a gázvezetéket úgy, hogy simán csak elzárta a mérő óránál a szelepet a szerelő.

utána meg lánghegesztővel neki álltak az idomokat hegeszteni a csőre, én mondjuk kimentem a házból addig :D

viszont a szerelő megnyugtatott, hogy addig még nem keveredik a gáz levegővel a csőben addig nem lesz robbanás.

egyébként én mérő órát rakattam át mert rossz helyen volt, persze engedély köteles lenne meg terveztetni kéne, de mondta a szerelő hogy régi házaknál már azt se tudja a szolgáltató hogy eredetileg hol volt a mérőóra.

szóval simán csak keress egy jó épület gépészt aki megcsinálja neked szakszerűen.

2017. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!