Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gáz vagy villany bojler?

Gáz vagy villany bojler?

Figyelt kérdés
A kémény bélelt. A mostani egy gáz de elég rozzant.

2017. máj. 12. 01:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Nekem egy ismerősöm egészségesen ment be a fürdőszobába, és súlyos sérültként jött ki, aki élete végéig gondozásra fog szorulni.

Pedig nem történt más, mint hogy csendesen szivárgott a gázbojler, míg fürdött...


Szóval én villanyra szavazok.

2017. máj. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi erővel a ház bármely más gázüzemű készüléke veszélyes... mert millióból 1 embernek szivárog a gáz, nem kell ennyire szarni... én meg olyat ismertem akit agyoncsapott az áram... akkor én szavazzak a gázra?...

Amúgy szerintem is villany.

Amúgy meg mégcsak nem is kötelező a fürdőben lennie annak a boilernek...

2017. máj. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Mindegyiknek megvan az előnye és hátránya. (és a veszélye). A gázszag elég feltűnő, hamar észre lehet venni. Az elektromos vízmelegítőhöz megfelelő EPH kialakítás és FI relé szükséges (az első amúgy is előírás).

A gáz jóval olcsóbb, gyorsabban melegíti a vizet, annyi van amennyi kell. A cserére most kis utánjárás kell, hogy mik az új feltételek.

A villanyhoz új áramkör kialakítás lesz szükséges. Jobban vízkövesedik mint a gáz, mert sokszor melegítgeted ugyanazt a vizet. Az elmenő meleg után hideg jön be, ami hűti a vizedet, és nem képes gyors után fűtésre. Vannak már dupla belső tartályos bojlerek, ami bármilyen állásban felszerelhetőek, ezekkel sokminden kiküszöbölhető.

2017. máj. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Villanyvolt és rühelltem nagyon,a felmelegített víz kb fele mint meleg víz kijött, egyszerűen nem tudtam megszokni azt,hogy nincs meleg víz és akkor kb 2 óra várakozás jön (nappalira volt kötve 100liter). Szóval én kifejezetten utáltam. Viszont amit az előző írt dupla tartályos bojler azon sokat agyaltunk és valószínű olyanra cseréltük volna.

De a központi vegyes fűtéshez egy kazánt is dobattunk ami akkor már legyen kombi és akkor minden szempontból a villanybojler helyén volt tökéletes. Turbós lett berakatva. Mivel anno az albiba ilyen veterán átfolyós gázos volt ezért is volt nehéz megszokni a villanyból elfogy a meleg víz dolgot,de az átfolyós is igényel kicsi megszokást amire kb 2 nap alatt vissza álltunk a villany után. Hátránya a számlákon látszik mert pl a 10 perc zuhany megduplázódott miután ha 1 órát állok alatta akkor is ugyan olyan meleg jön mint az elején. A szüleimnél tartályos gáz van, akkor még lehetett volna a fürdőbe a villany helyére rakatni,de nyílt égesterűt nem mertek,így a fürdőtől 8 méterre egy külső tárolóba került ahol folyamatosa szellőzés és nyugodtabbak sokkal.

2017. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Villany.


Ha jól van méretezve, sosem fog kifogyni, egy két extrtém esetet kivéve.

Ha veszel a házra napelemet is, akkor meg lehet ingyen is a melegvízed, míg a gázt nem tudod kiváltani....


Nyáron simán elég a mi éghajlatunkon egy tetőre szerelt vízmelegítő is. Ha van kedved ebbe is érdemes beruházni.

2017. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Hőszivattyús bojlert javasolnék, ha meg tudod oldani anyagilag. Nem olcsó mulatság, de visszahozza az árát.

Egy sima 120l bojler 30-40k között van egy hőszivattyús 230k. De egy átlag 4 fős családdal számolva 250kw eszik a sima és 50-60kw között a hőszivattyús.

Tapasztalatból mondom, hogy ha fűtve van a fürdőszoba a fürdés idején és a fürdéssel is sok energia szabadul fel a melegvíz hatására, akkor a hőszivattyú azt újrahasznosítja. Ha éjszakai áramról megy akkor 4-5 év alatt hozza vissza az árát, ha normál tarifáról, akkor 3év alatt.

2017. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

A 2. hozzászólás:

egy ismerősöm beült egy kocsiba és rokkantként szállt ki egy baleset miatt. SENKI ne üljön autóba!!!


A gázzal anyagilag egyértelműen jobban jársz, be kell tartani a szabályokat és akkor biztonságosan üzemelteted.

Erre csak ennyit lehet írni.

2017. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

"6"vagyok......

Nem tudom pontosan mi a szabály, de már nem lehet bárhova gázbojlert felszerelni tudtommal(nyílt égésterű készülék), szigorítottak rajta. Ha lecseréled akkor a katasztrófavédelemmel kell átvetetni....ennek utána kéne érdeklődni!!!!

2017. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Nővéremnél gáz volt, utálta, hogy megnyitod a melegvizet és várni kell a melegvízre... nálam villany volt és utálltam a villanyszámlámat... azóta nővéremnél villany van, neki nem okoz gondot a számla, nekem meg gáz van... és simán jó mivel nekem nem gond, ha késik a melegvíz... rettenetesen felhasználási kérdés ez... aki melegvízzel mosogat, fürdik, kezetmos az egész család, oda jó a villany, nálam, ahol napjában 1* ha kell melegvíz, nálam meg jó ha csak egy őrlángot kell fizetni a nap többi részében.
2017. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

"9" reagálva

Te átfolyós vízmelegítőre gondoltál, a gázbojlerbe van előmelegített melegvíz, csak nem villany melegíti elő hanem gázláng.

2017. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!