Tavaly évvégén beáztam. És most hogy jó (bb) az idő kifestenék. De festők furákat mondtak. Miért? (Lent)
Azt mondták,hogy lekellene verni a plafonról a vakolatot,és újra vakolni és utána festeni.
Nem látom annak értelmét,hogy leverjék.
Kiszáradt,a festék lepergett,jött egy kis vakolat is. Azt ki gletteleik és festenek. Miért kéne újra vakolni?
Nem csak a vakolat állékonyságával van a probléma.
A legtöbb beázás nem tiszta vízzel történik és ha bár ki is száradt a vakolat felső rétegében maradt olyan anyag amit a festékben levő víz hatására feloldódik és foltos lesz, hiába fested át többször a területet.
Beázás okának megszüntetése után a falat ki kell szárítani, a felső 1 cm érdemes leverni és első rétegben mély alapozót használva valami jó tapadású (cementes)vakolatot felvinni, lehetőleg ne gipszes alapút. A második simító réteg már lehet gipszes is, lehet bele hálót is rakni,akkor stabilabb lesz,kevésbé repedezik.
Talán még nem késő... :)
A vakolat a víztől nem megy tönkre, de a víz mindig kiold a szerkezetből ( amin átmegy) vízben oldódó sókat, melyek a felületen a kiszáradás alatt kikristályosodnak, és mivel a kristályosodási folyamat térfogatnövekedéssel jár, roncsolja a felületet, elsősorban a festéket, hosszútávon a vakolatot (évek alatt). A sóknak különféle színük is lehet, ezért látszik a felület foltosnak még száradás után is.
A festés előtt ezt a réteget kell csak lecsiszolni, de mivel nem tudjuk, hogy hol milyen koncentrációjú a só, érdemes festés előtt vegyi eljárással a felületet kezelni. Pl. van a Kemikálnak kis kiszerelésű fluátja (kb. 0.5 kg-os por), ezzel kezelném le a felületet. Ez nem mélyalapozó - az nem erre való. A Stopsó sem erre való, azt vakolás előtt használjuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!