Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi villanyvezetékre új...

Régi villanyvezetékre új villanyvezetéket hogyan kötök rá?

Figyelt kérdés
Vettem villanyvezetèket mert egy komplett felújításra szorul egy szoba ahova kell +3 konektor. Azzal tisztában vagyok honnan indulok melyik szín mi. Sárga-zöld a földelès, kèk a nulla, fekete a földelès. Csak a lebontás folyamán ezek règi vezetèkek ès 2 barna 1 fekete vezetèk van így nem tudom hogy kössem rá. Megköszönnèm a tanácsokat

2017. máj. 5. 12:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha az aluval kötöd össze a rezet, terheléskor jó eséllyel leég az egész ház. Nem tedd, hívj szakembert, nem olyan egyszerű dolgok ezek!
2017. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

TE(!) sehogy! ... ha jót akarsz! Mert nem értesz hozzá.

Nem véletlenül tanulják ezt iskolában 3-4 évig, a villany az nem játék.

Ha festésben, vagy burkolásban fusizgatsz, az legfeljebb ronda lesz, meg feltörik, de senki nem hal bele.

2017. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

azért van a biztosíték, hogyha hibázol akkor levágja az áramot. Kösd


össze és ha nem vágja le és működik minden, akkor jó

2017. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azokkal a színekkel bármi lehetett bekötve. Melyik szín hová volt kötve amikor lebontottad róla a fogyasztót, vagy dugaljat, ugye megnézted, felírtad?

Mindenképp ki kell mérni, az a találgatás, hogy barnát a kékre és a többi, nem jó csak balesetveszélyes.

2017. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egyik barnát ide a másikat oda... úgy írod mintha tök mind1 lenne! Pedig nem az! Pl. Fekete földelést még nem láttam...
2017. máj. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem hívj egy villanyszserelőt. Ez nem fusi kategória. Főleg, hogy a 2 barna 1 fekete talán sose volt így önmagában szabványos, tehát ott más rejtett dolgok is lehetnek simán. Tehát mindenképpen egy hozzáértő nézze meg, mert ez így életveszélyes!
2017. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Remélem, még élsz! :))))))))))
2017. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!