Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » WC tartályból elcsurog a víz...

WC tartályból elcsurog a víz és aztán tölt. Lehet ezt állítani valahogy?

Figyelt kérdés
Egy wc fölötti tartályról van szó. És belenéztem van ott egy úszó jellegű dolog. Meg van az, amit felemel a lehúzó, hogy lemenjen a víz. Tudok itt valamit csinálni, hogy ne legyen ez elfolyik kicsit a víz? És így hangos is.

2017. máj. 2. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem zár jól a harang, ami felemelkedik. Annak az alját kell letakarítani (kis kavicsok, vízkő, rozsdadarabok, stb). Ha ez nem segít, mert a gumitömítés ment tönkre, akkor talán még kapható hozzá javító készlet. Ha nagyon régi és nem javítható, akkor csere.
2017. máj. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És azt hogy tudom eldönteni van e hozzá ilyen készlet? Elég régi mondjuk. Most elzártam a vizet a tartályba, akkor gondolom leürül reggelre és megtudom nézni jobban ezt a tisztítást.
2017. máj. 2. 23:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg kell nézned pontosan, hogy milyen tartály, esetleg mérd le azt a tömítést. Továbbiakban Google és "wc tartály alkatrész" vagy "wc tartály javító készlet". Ha még mindig bizonytalan vagy akkor vidd be magaddal azt a tömítést egy szakboltba.
2017. máj. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem az új tartájom vilt ilyen nem tudtam mit kezdeni vele. Hát olcsón vettem olyan is volt vettem másikat.
2017. máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Új alkatrész vásárlás előtt érdemes megpróbálni kitakarítani.

Nálam pl. a beeresztő szelep szokott vízkövesedni, kb. 2 évente szétszedem, ecetbe dobom az alkatrészeket, elmosom, összerakom, jó...

2017. máj. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sikerült! Pedig azt hittem nem lesz elég a takarítás, mert a harangot nem lehet kiszedni a tartályból és a tartályt sem lehet levenni. De kitöröltem belőle szivaccsal a bent lévő törmeléket és jó lett :D


Annyi van még, hogy a kar, ami felemeli a haragot el fog törni szerintem és nem tudom elég lesz e ragasztás, mert elég vékony...


#5 a beeresztő szelep vízkövesedése milyen bajt tud okozni? Most az volt, hogy amikor először feltöltöttem le se akart állni a sziszegés ott, kézzel kellett kicsit megmozgatni. Másodszorra viszont már jó volt. De először azt hittem, hogy na akkor ott is gond van.

2017. máj. 3. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Beeresztő szelep vízkövesedése abban mutatkozik meg, hogy mikor megtelt a tartály, akkor sem zár le teljesen, folyamatosan ereszti bele a vizet. Szerencsére a tartályok úgy vannak kialakítva, hogy van rajtuk túlfolyó, azaz a wc-be engedik a többlet vizet.

Konkrétan, folyamatosan sziszeg és a wc kagylóban csordogál a víz...

2017. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi ezt is utolsó, értem most már ezt is.


És mindenkinek nagy köszönet. Baromi jó válaszokat adtatok tényleg. Tök jó ez az oldal. (most ez durva, de nem tudom miért nem így működik az ország, a világ :D)

2017. máj. 3. 22:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem el is tört a kar. Én ezt úgy oldottam meg hogy mellé tettem két pálcát és rá szoritottam szigetelő szalaggal. Már évek óta úgy működik. De a Dömötör tartályhoz lehet kapni komplett javitó készletet, nagyon olcsón.
2017. máj. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!