Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hozzáértők válaszát kérdezem....

Hozzáértők válaszát kérdezem. Ezek milyen eszközök?

Figyelt kérdés

- "BT8 TN-C-S rendszerű beltéri IP20 fogyasztói főelosztó "A" árszabás"

- "BT4 TN-C-S rendszerű beltéri IP20 fogyasztói főelosztó "B" árszabás"

Ez egy árajánlatban szerepel. Azt szeretném tudni ezek milyen dolgok?



2017. ápr. 7. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
villanyóra alatti kismegszakitókat tartalmazó panel amiból elosztódnak a helységekbe a vezetékek
2017. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! De miért kettő?
2017. ápr. 8. 05:59
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom, van vagy lesz vezérelt (éjszakai) mérő is.

Mondjuk a sor végi szöveg elég világosan utal rá, A és B árszabás fedőnév alatt.


Hát, ha nincs meg az alapvető bizalom, akkor... Nekem összesen egy jövőbeli kuncsaftom kívánta pontosan megtudni, miből és miért áll össze az ár, nem jelentkeztem többé, más szakembert talált, majdnem kétszer annyiért.

Most volt nálunk burkolás, eszem ágában sem volt megkérdezni tőle, hogy minek a csemperagasztó?

2017. ápr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért ugye nem gond, hogy az ember egy kicsit tájékozódni akar?

Köszönöm

2017. ápr. 8. 08:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Miféle bizalom.... Teljesen jogos a kérdés. Mindenki tudni szeretné, hogy egy árajánlat pontosan mit takar, mi mi benne; Főleg az ilyen rövidítések villanyszerelőn kívül senkinek nem mond semmit. Utólagos reklamáció meg nincsen.... esetleg Sztrogoffnál -akkor meg azzal jönne, hogy miért nem kérdezte meg.

Burkolótól én is megkérdeztem,hogy a járólap alá mit és miért rak, milyen réteg lesz és így milyen magas lesz az eredmény. És pontos választ kaptam.

2017. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A bizalomról. Nem értem amikor a munkadíjat átadom a mester embernek miért számolja át? Nincs bizalom?!
2017. ápr. 9. 07:57
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez már csak vagdalkozás. :D

"ugye nem gond, hogy az ember egy kicsit tájékozódni akar?" #5 sem azt javasolta, hogy mástól kérdezd meg. :D

"Burkolótól én is megkérdeztem,hogy a járólap alá mit és miért rak... És pontos választ kaptam" Hát, ennyi egy burkolói szakma. 5 perc alatt meg lehet tanulni. :D

Most kezdjem el magyarázni, hogy a pénz számolása az egy általános szokás, az iparosba vetett bizalom meg másik általános szokás. :D


Egyébként lesz éjszakai/vezérelt áram? És mi lesz rajta?

Már itt buktuk a tájékozódást, hiszen enélkül nem tudjuk eldönteni, kell-e két tábla, illetve, hogy a B árszabásosnál kell-e 4 kismegszakítóhelyes elosztó tábla. Azt sem tudjuk, a nappalinál elég-e a 8 férőhelyes, lesz-e egy kismegszakító alá kötve két-három vezeték, stb.

2017. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ne bizalom legyen mar, hogy az ember tudni szeretne hogy miert fizet ki penzt!!!!

Mindenki tudja hogy szakik sokszor lehuzzak a hozza nem ertot! Legyen szo epitkezesrol vagy autoiparrol egyarant.

Az iparosok altal nyujtott szolgaltatas is hagy kivannivalot maga utan. Mindig kesnek, mindig kiderul munka kozben hogy ez vagy az hianyzik, sokszor lemondjak a napot, h megsem tudnak jonni, sosem annyi lesz a vege, amennyit elsore mondanak.

Nem vagyok egy szarrago, de miert nem lehet ugy csinalni, miert nem termeszetes, ha az iparos kijon, felmer, szamol, es leirja a PONTOS anyagkoltseget, a PONTOS munkadijat es a munka befejezesenek PONTOS datumat. Ezeket egy szakembernek alapbol tudnia kell megmondani.

Ez nem bizalom kerdese.Aki nem ad papirt, annak a munkaja nem szamonkerheto, sem munka sem ido szempontjabol.

2017. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez már vagdalkozásnak sem elég jó. :) Csak azt az apróságot nem vetted figyelembe, hogy a kezdet nem erről szólt. A kezdet arról szólt, hogy pontosan leírta az iparos. :D
2017. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sztrogoff te is ilyen mindent megmagyarazo villanyszerelo vagy, aki mindent megold okosba ;)


Nem vagdalkozasnak szantam. Csak hogy ne legyen mar divat hogy amit mond a "mester" az ugy is van. Ne csak a fizetsege legyen elvaras, hanem a korrekt munkavegzes es elszamolas is.

2017. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!