Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mibe kerülhet egy már felújíto...

Mibe kerülhet egy már felújított lakás újra felújítása?

Figyelt kérdés

Pár éve felújítás volt akkor senki sem szólt a változásokról, most meg rendszeresen jönnek a letámadások: [link]


Kéményseprő maffia, gáz maffia, víz maffia, szemét maffia ... mind a mi "érdekünkben" húz le!



2017. márc. 5. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
VAn már némi változás és remény a gyűjtőkéményekkel kapcsolatosan: [link]
2017. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezeltesd magad, ez már masszív üldözési mánia. Semmi nem kötelező, ha tönkrement a jelenlegi (a stílusodból gondolom a legolcsóbb, már a létesítéskor elavult) fűtési rendszered, az akkori előírások szerint kell felújítanod.
2017. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet paranoiának nevezni amit érzek, de akkor mi az amikor tavaly még biztonságos volt a kémény, a bojler az elszívó, az idén már életveszélyes, kicserélendő, leállítandó. Ha időt akarok nyerni a milliós átalakításhoz nem adnak mer hirtelen életveszélybe kerültem - minden mérés, számítás nélkül, csak úgy.

Miért mert az előírások megváltoztak, állítólag az EU elvárásai miatt. Persze úgy tudom az EU adott ehhez támogatást is (mert tudják mibe kerül ez) de szeretett vezérünk ezt nem nekünk adja ki, hanem az állami intézmények korszerűsítésére - az így megtakarított pénzből meg üveghidat és stadiont épít.

Szóval maffia ez a javából, letojják, hogy ezt nyugdíjból hogyan oldjuk meg, mindenesetre elzárják a gázt, oszt fagyjunk meg, így a komforthiányos lakásunkban.

Két éve a kényre panaszkodtak a kéményseprők, most kiderült, hogy nem a kémény rossz, hanem a bojler nem felel meg az új előírásoknak - vegyek drága cirkót, de minek , konvektorral fűtök. Most meg az elszívót zárják le, büdösödjünk. Azért mert "elszívja a levegőt" a két helyiséggel odébb levő bojlertől - persze semmit nem számoltak, vagy mértek, csak úgy. Szívatás.

De jó nekünk, belebetegedtem: megzsarolnak, meglopnak, és még lehülyéznek (a jól kitanított betanított munkások=kéményseprők). Közben megalakult a gáz kartell és nyomják fel a gázszerelési árakat.

Mérnök vagyok tudom milyen munka ez, most eléggé túlárazott, megzsarolt állapot. .... hosszú

2017. márc. 5. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha mérnök vagy, kérdező, akkor neked kell a legjobban tudni, hogy az élet minden területén vannak előírások. Ezeket megbäszni nem lehet, mert csak szaporodnak. Tetszik, nem tetszik, együtt kell tudni élni velük.
2017. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Tudod kérdező, vannak a diplomások és vannak akik értenek ahhoz amit csinálnak.

Ez itt a gond példáúl tudom felhozni, hogy akkor is kell az irányjelzőt használni, ha csak az egyik irányba kanyarodhatsz, és fizikailag nem tudsz másmerre menni. Ezt pénzlehúzásnak nevezem, mert értelme nincs. Vagy pl. köszönj akkor is, ha a tükörrel szemben állsz, kitudja lehet, hogy állnak előtted.

Ezek a rendeletek egy pár se@@fej miatt, "akik már alulról szaglásznak" jött létre, mivel hajlamos az ember a nagy technikai fejlődés során létrehozott beépített kényelem miatt megfeletkezni saját biztonságáról, és sz@rik karbantartani, ellenőriztetni a készulékeit. Illetve sajnos nincs szakncionálva, hogy ki és mikor nyúlhat gázfogyasztó készülékhez.

2017. márc. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha jól olvasnátok jelzésemet, akkor rájönnétek, hogy nekem az eljárással van bajom és nem a technikával.

BAJOM VAN A: handabandázó kéményseprőkkel, akik mérés, számítás vagy akár szemrevételezés nélkül írják fenyegetéseiket; a gázosokkal, akik kartell módján egy gázcső kicserélésért 25 eFt-ot elkérnek + anyag; a kormányzattal, amely a nekünk szánt EU pénzből szinte semmit sem juttat és csak magára költi; a katasztrófa-védelemmel amelyik csak követelődzik de segítséget nem nyújt (se szakmai, se emberi); és az egész eljárással, ami ahhoz hasonlít, hogyha egy villamos elüt valakit, akkor betiltjuk vagy a villamost vagy az embereket.


Egyébként nálam is a biztonság az első, de nem ész nélkül!

2017. márc. 6. 08:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!