Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A régi fugára lehet tenni...

A régi fugára lehet tenni újabb réteg fugát?

Figyelt kérdés

A fürdőszobába az idők során kissé kimélyült a fuga a csempék közt (meg a színe se tul szép már), az lenne a kérdésem, hogy utólag lehet-e ujra fugázni a régi tetejére, vagy ki kéne szedni a régit? Csak mert ezesetbe megtartanám pár évig ezeket a csempéket mert, nincs úgy semmi baja. Viszont a fugát egész biztos nem állok neki kiszedni közülük. Szóval ha nem javithato akkor megy minden csempékkel együtt...


találtam a neten anyagok, de ahhoz az van írva hogy 3-12 mm között használhato. Nálam sok esetbe alig lenne 1mm ami még odaférne.

előre is köszi.


2017. febr. 9. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az csak cigánymunka lenne. Kikaparni és újrafugázni.
2017. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

nem.

ki kell kaparni és utána újra fugázni.

vannak speckó fuga eltávolító szerszámok, azzal neki lehet állni.

2017. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező


Nem lehet. De, ha szépen lett annó kifugázva, lehet kapni fuga festéket. Az a baj, fuga kiszedésnél sérülhet a lap, akkor azt már cserélni kell. Ha azért akarod újra fugázni, mert már nem látni az eredeti szinét, vegyél ipari takarítószert, amivel a takarító cégek dolgoznak.


Üdv

2017. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Annyni a baj vele, hogy jopár helyen ki van mélyülve. Nem hiányzik egyáltalán sehol igy darabokba tehát annyira nem durva. Van ahol pl látszik a csempe széléből 2mm van ahol meg egy szintbe van a csempével normálisan. ezért gondoltam rá, hogy valahogy esetleg javítanám. De akkor inkább az lesz, hogy megy minden...

2017. febr. 9. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
hát én kitöredezett fugát kültéren kikaparás nélkül pótolom és húzom át, mert se pénzem, se fizikumom, se eszközöm a kikaparáshoz vagy újraburkoláshoz -- hónak, fagynak kitéve így az új fuga egy évig bírja kb.
2017. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!