Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik német/osztrák városokba...

Melyik német/osztrák városokban lehet korrekt áron jó állapotú kocsikat találni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 3. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyikben sem , mert német nyelvterületen a jó állapotú járműveket nem adják olcsón.Az árhoz még a behozatal költségeit is hozzá kell számolnod.Plusz benne van a pakliban , hogy kimész , de nem az vár , amit a neten láttál.

A balesetes és a többszázezer km. - t futott autókat adják olcsón , ezeket behozzák , visszatekerik az órát

( jellemzően 100 és 200e közé ) és eladják őket.Ugyanezt csinálják a konténeres robogókkal is.

Esetleg 125 cm3 - től felfele motort érdemes behozni , azt is csak azért, mert jobban ellenőrizhető az előélete és jobban szervizelik mint itthon.

2017. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ott is szépen kialakult egy török-arab nepper réteg, akik kézben tartják a használt autó piacot. Óratekergetés, látszatjavítások ugyanúgy, mint nálunk.

Csak márkakereskedésben, megbízható lízingcégnél szabad vásárolni ott is. Az viszont nem az olcsó kategória.

2017. febr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En azert racafolnek az elottem szolokra :) Vettem mar toroktol anno amikor keves penzem volt, egy baromi regi (1996-os) Citroen Zx-et 500 euroert, az eg vilagon semmi baja nem volt, csak kicsi volt csalad melle. Aztan szinten valami torok/arab franc se tudja kitol egy Opel Vectra C-t, baromi jo kocsi volt, csak 2.2-es benzones motorral nem birtam a tankolast :D, de ezen kivul ra se kellett kolteni. Sogorom 800 euroert vett Munchenben egy regebbi Ford Focus I kombit, a rozsdakon kivul gond nelkul ment, jo volt a motorja es a valto is popec volt. Aztan en utoljara egy Ford Focus III kombit vettem, most is ezzel jarok, julius ota nem volt szervizen, hiba nelkul megy, es ezt is Munchenben halasztam ki valami alban, vagy roman kereskedotol. Es a slussz poen, amit annyian szeretnek: egy nemet csaladtol (ergo privát) vettunk 3 honapja a nejemnek egy kis A osztalyos Mercit, mert friss jogsis. Na azon jonnek elo a hibak. Szoval, az, hogy priváttol veszel, vagy kereskedotol, nem biztos, hogy mindig a privát a jobb...
2017. febr. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom, egyesek szemében csak a márkakereskedésben vásárolt új autó a jó autó...

De vagyunk sokan, akik ezt soha nem engedhetjük meg magunknak...

Vannak olyan autók, pl az opel astrák amik általában mondhatni elpusztíthatatlanok amíg meg nem eszi őket a rozsda... tehát ha van hozzá szemed, tudod mit kell nézni, jó állapotú 2003-2006közti pl 1.4 es vagy 1.7 es opeleket ki lehet fogni kint jó olcsón, itthon meg 7-800ezrekért el lehet adni...

Amúgy a magyar autókereskedések, amik hozzák be a 10 évnél öregebb német autókat és abból élnek, ők általában szerződésben állnak egy német autókereskedéssel, ezért kapják meg annyiért az autót hogy itthon haszonnal el tudják adni, mert ők nem csak kimennek aztán vesznek 1 autót olcsón, hanem hosszútávú bevételt csinálnak.

2017. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Konkrét keteskedéseket tudnátok küldeni?
2017. ápr. 27. 23:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!