Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felszedtük a parkettát és...

Felszedtük a parkettát és alatta kátrány van, némely részeken pedig a beton is látszódik, ahol nem érte kátrány. Aljzatkiegyenlítőt rá lehet így önteni?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításban vagyunk és a szaki szerint nem lesz gond ha kátrányos részre ráöntjük az aljzatkiegyenlítőt.Spaklival megkaparta és nehezen jön fel.Tökéletesen biztosan nem lehet felszedni a kátrányt.Járólapot szeretnék a parketta helyett tenni.Volt már valakinek ilyen problémája?
2017. jan. 2. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

nálunk is ez a helyzet...addig eljutottunk,hogy felszedtük a parkettát mert az előző tulajnak mindene volt csak esze nem.

Mi betont akarunk rányomni mert legalább 2 centivel kelleni emelni.

Figyelem a válaszokat :D

2017. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Padlopon megmarad rajta, ha vékony rétegben kell. Ha vastag, akkor rábetonozol, és kész.
2017. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

kiegyenlítés előtt le kell impregnálni az aljzatot, természetesen ehhez való impregnáló szerrel.

ezt csak azért mondom mert a komoly szakemberek általában farzsebből ki szokták hagyni.

me' nem kő' az, minek?

aztán utána meg megy a csodálkozás, hogy pár év múlva miért kopognak a járólapok, mert ugye a száraz beton kirántja a vizet pillanatok alatt a padloponból, és esélye nem lesz normálisan hozzákötni az aljzathoz.

most hogy a bitumenhez vagy a kátrányhoz hogy köt hozzá, azt majd meglátjátok.

szerintem sehogy.

én biztos hogy nem önteném rá a padlopont ha magamnak csinálnám, a nagyját legalább felvésném.

2017. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mivel tudom felszedni a bitumenes réteget?
2017. jan. 3. 12:06
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Hiltivel biztosan fel jön, az alatta lévő betonnal együtt. Vagy, ha a szint engedi, marad a rábetonozás, esetleg aljzatkiegyenlítés.
2017. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos alattunk laknak,nem túl brutális a hiltivel felszedni?
2017. jan. 3. 15:42
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
De igen, brutális. Próbáld meg leaszfaltozni a szobát, az jól fog tapadni a kátrányos felülethez. :-) Bocs a hülyeségért, de nekem nincs több ötletem... Én simán rányomnám a padlopont, az tuti, de nem akarok itt senkivel vitatkozni.
2017. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Újra bitumenezni biztosan nem fogom.Továbbra is várom a hozzászólásokat,akinek van ötlete.
2017. jan. 3. 18:38
 9/16 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak üzenem,hogy a burkolóval felszedetem a bitumenes réteget.
2017. jan. 4. 16:39
 10/16 A kérdező kommentje:
Sikerült szépen felcsiszolnia a betonig.:-)
2017. jan. 9. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!