Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van itt valaki, aki klímával...

Van itt valaki, aki klímával fűti az egyik helyiségét?

Figyelt kérdés

Vegyestüzelésű kazánnal működő központi fűtés lesz, amit ugye átmeneti időszakban nem nagyon kapcsol be az ember gyereke. Mindazonáltal nejem őnagysága nem kifejezetten szereti, ha ráfagy a popója a WC ülőkéjére, vagy a talpa a zuhany aljára. Szóval kéne valami alternatív megoldás, és klímára gondoltam.

Mennyibe fáj a H tarifa bekötése? Egyetlen helyiség időszakos fűtése miatt érdemes-e egyáltalán beköttetni?



2016. dec. 25. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

...én az asszonyt cserélném le. Jóval olcsóbb megoldás.

:)

2016. dec. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elozo alberletben a furdoszobabol kisporoltak a futest, ezert kb 3500 forintert vettem egy ventillatoros hosugarzot. Furdes elott 5 perc alatt bemelegitette a helyseget.
2016. dec. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy átlag WC max. 1,5m2 a fürdőszoba sem sokkal nagyobb, ilyen pici helységbe nem ajánlom a klímát. A fürdőszobába amúgy sem szerencsés mert a zuhany alól kilépve nem tesz jót a huzat, még akkor sem ha meleg a levegő.

A H tarifához szabványosíttatni kell a mérőhelyet, ha szabványos, tehát megfelel az éppen aktuális elvárásoknak, akkor csak ki kell alakíttatni az új mérőnek a helyét.

És végül igen, érdemes egy helység miatt felszereltetni, sőt csak egy helységet lát majd el. Egy 3,5kW-os klíma nem vált ki egy 24kW-os cirkót.

2016. dec. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A fürdő valamivel nagyobb mint 11nm. De azt most nem egészen értem, hogy javasolod-e a klímát, vagy sem? Gáz nem játszik, be sem akarom köttetni.
2016. dec. 28. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Javaslom a klímás fűtést, csak nem a fürdőszobába, mert vizes testtel nem egészséges a huzatban állni.
2016. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!