Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi idő alatt végeznek egy...

Mennyi idő alatt végeznek egy 130nm FAL felületű ház leszigetelésével?

Figyelt kérdés
Sajnos már későnek találom az időjárás miatt, hogy megvegyem az anyagot, és fel is tegyék. De nagyjából mennyi idő alatt szoktak elkészülni (felragasztásával, betiplizéssel, alapozás, és nemes vakolatozással)? Attól függ-e milyen vastag a hungarocell? A munkadíjnak mennyit számolhatok négyzetméterenként?

2016. nov. 16. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hányan csinálják. 5-6 fős brigádnak nagyon maximum 1 hét. A szigetelőanyag vastagsága nem befolyásolja a gyorsaságot. Milyen vastag lesz amúgy? Munkadíj 2500-3000 forint négyzetméterenként, de ha olyan helyen laksz, akkor lehet több is kicsivel.
2016. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A színezést biztosan tavaszra hagynám, mert hideg van hozzá, de a többit egy csapat max. 1 hét alatt megcsinálja. Persze ez függ attól, hogy kell-e állványozni, vagy mennyire bonyolultak a formák.
2016. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Sajnos nem tudom milyen vastagságot érdemes választanom, a fal egyébként tiszta kisméretű tömör tégla, ami 40 centis. Úgy néztem, hogy 15 centi kellene, de legalábbis fussa ki 8000ft összesen (munkadíjjal) négyzetméterenként.

Bőven elég a 15 centi Grafit Reflex féle?

2016. nov. 16. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég,...de számolj pl. az ablakokhoz hálós élvédőt is.

Az egész úgy ér valamit,ha a padlás is szigetelve van...és a nyílászárók is jók,vagy inkább cserések!

2016. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ahogy írod, kedves utolsó! Neked is köszönöm. A lábazati szigetelőről még nem is beszéltünk, valószínű az újabb két hét, ahogy írtátok.. Padlás födémre elég a 20 centis leteríthető kőzetgyapot?
2016. nov. 16. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is kádár-kockám van...én 3x 10 centit raktam,egyet hoszába,egyet keresztbe,a harmadikat megint hosszában.

Összekapcsolva a falszigeteléssel,tehát a betonkoszorú is szigetelve van a hőhíd kizárása miatt.

2016. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Örülök, hogy hozzáértők és tapasztaltak írtak!
2016. nov. 17. 09:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Padlást még szigetelheted, oda nem kell vizes ragasztó, ami megfagyhat.

Én amúgy is ott kezdeném, mert több hőt vesztesz fent, mint a homlokzaton.

2016. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most látom,

20 centi a minimum, 30 az ajánlott.

Ne felejtsd el a fóliát. Alá párazáró, fölé páraáteresztő kell.

2016. nov. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!