Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel, hogyan szigeteljünk...

Mivel, hogyan szigeteljünk kívülről faházat OLCSÓN?

Figyelt kérdés

Egy 3,40 x 3,40-es horgászháznak használt faházat szeretnénk kívülről (talán hungarocell-lel?) szigetelni, mert nyáron elviselhetetlen a hőség benne, még este is.

A szigetelésre szeretnénk vakolatot is tenni, tehát nem baj, ha ronda, csak olcsó és hatékony legyen.

Mivel ragasszuk, mivel rögzítsük, de főleg mit ajánlotok szigetelőnek?

Lehet, hogy bénán tettem fel a kérdést, mert nő vagyok, a férjem meg nem ügyes, így a vakolás kivételével én csinálnám, ha elég szájbarágósan magyarázzátok el! Amit nagyon megköszönök előre is! :)



2016. nov. 9. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Szigetelès után is meleg lesz, mint minden könnyű szerkezetű ház. Nincs hőcsillapìtása.

De ha nagyon olcsón akarsz szigetelni, akkor szalmabálával lehet, ès kèzzel vájoggal betapasztani.

2016. nov. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Megpróbálok rákeresni a neten erre az eljárásra.

Ha nagyon bonyolult és valakivel meg kell csináltatnunk, akkor már talán nem is lesz olcsó, de a vályogról nekem is jó véleményem van.

2016. nov. 10. 18:02
 3/5 apababa ***** válasza:
Hötükör forditva, szigetelés - akár hungarocell, facsavar talpas alátéttel, plusz sziló ragaszt néhány pötyben - és hófehérre lefesteni hogy ne elnyelje hanem visszaverje a meleget, fényt.
2016. nov. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is, kedves 3-as!

Nagyon valószínű, hogy ezt fogom választani, mert ezt talán én is meg tudom csinálni.


Mindkettőtöknek zöld pacsit küldtem

2016. nov. 11. 15:56
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni, ha lehetséges. 24m2-es faházunkat szigeteltük 10cm-es EPS-sel kívülről, amelyre drivit háló, nemesvakolat került. A tető párnafái közé belülről pedig 5cm-es kőzetgyapot került, amelyet alulról tükörfóliával zártunk le. Sajnos azonban még így is túlmelegedik a faház, és egyértelmű, hogy a tető (zsindely) a ludas. Ezért azt találtuk ki, hogy a tükörfóliára alulról még további 5cm-es EPS-t fogatnánk fel facsavaros tányérokkal. Szerintetek ez járható út?

A tükörfóliára (amely ugyebár párazáró is) rátéve nem fog-e páralecsapódást eredményezni az EPS alatt? Vagy érdemes lenne a felrakandó EPS-t egy újabb réteg tükörfóliával lezárni?

Nagyon szépen köszönöm, ha valaki tudna segíteni!

2021. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!