Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Be lehet-e még kötni a régebbi...

Be lehet-e még kötni a régebbi (nem kondenzációs) gázkazánokat?

Figyelt kérdés
Sajnos a gázkazánunk lassan cserére fog szorulni, viszont nem akarok 7-800 ezer forintot fizetni kondenzációsra, mivel gyakorlatilag a gázfűtést csak kiegészítésnek használjuk, inkább csak meleg vizet használunk róla, rendszeresen, ezért nálunk nem igazán éri meg a kondenzációsra váltani. Az egyszerűsített kazáncsere szabályaival tisztában vagyok, de nem tudom a gyakorlatban ez hogy működik? Ha ugyanolyan működési elvű és teljesítményű gázkazánt cserélek, akkor is kell engedélyeztetni és súlyos forintokat fizetni?

2016. okt. 4. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Hivatalosan már nem lehet
2016. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ha nem hivatalosan csináltatom egy szakival, milyen buktatói vannak? hogyan ellenőrzik ezt és milyen következményei lehetnek?
2016. okt. 4. 14:16
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Július 1-től az uniós szabályozás értelmében a magyar lakásokba is csak kondenzációs kazánt lehet beszerelni. Az uniós rendelet már tavaly szeptember 26-ától csak olyan gázkészülékeket engedett üzembe helyezni, amelynek szezonális hatásfoka legalább 86 százalék. Ezt a feltételt csak kondenzációs technológiával lehet elérni, az ilyen kazán a füstgáz hőjét is hasznosítja.
2016. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt tökéletesen megértem, de mégis az érdekelne, hogy ki lehet-e kerülni valahogyan, hogy súlyos összegeket kelljen kifizetnem kondenzációs gázkazánra, mivel nekem megfelelne a nem kondenzációs is. Ezek szerint hivatalosan nem, de nem hivatalosan? hogyan bukhatok le ha veszek egy sima kombi gázkazánt és kicserélem.
2016. okt. 4. 14:24
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Bekötteted visszadátumozva és semmi gondod nem lehet.
2016. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az mit takar hogy visszadátumozva?
2016. okt. 4. 15:03
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
A régi készülék javítása alkatrészek cseréje esetén is ugyanez a helyzet ?
2016. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem. a régi készülékkel nincs gond amíg tudod javítani ezt biztosan tudom.
2016. okt. 4. 15:29
 9/12 anonim ***** válasza:
A régi készülékek javítása nincs határ időhöz kötve,csak már nem építhető be.Az addig üzemelhet,még javítható.2016 július előttire vissza a cserét és minden ok.
2016. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nalunk a mult evben volt kazancsere, 230000 ft volt a kondenzacios kazan, 60000ft az uj kemeny, egyeb koltsegek 40000ft. Tehat nem kerul 700- 800ezer forintba, persze ha mast nem kell atalakitani.
2016. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!