Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom függetleníteni a...

Hogyan tudom függetleníteni a vizteres kandallóm a rendszertől?

Figyelt kérdés
A kazános fűtési rendszerbe lett utolag vizteres kandalló beépítve.A gond hogy a kandalló nem bir el 5 radiátort.Ha otthon vagyok kandalloval futok.Ha nem akkor a kazán kapcsol be.Nappalit kifuti simán a kandalló a vizteres résszel csak 2 első szobát futeném.Közös vizrendszerbe van a kazán es kandalló.Hogy tudnam megoldani hogy csak a 2elso szobát futse a kandalló?(Mert azt elbirja.)

2016. aug. 12. 08:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

[link]


Itt lerajzoltam hogy néz ki a dolog. A gondom az hogy az 1. 2. radiátor ugyanúgy maradna gázon is mint kandallón. De ezt nem tudom hogy lehetne megvalósítani hogy a kandalló csak ezt a 2 radiátort fűtse? Csak ezen a (kis) körön keringene a kandalló vize.

2016. aug. 12. 08:45
 2/15 anonim ***** válasza:
külön kell csövezni
2016. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam már. De a radiátornál ugyanúgy találkozik mindkét kör.És valószínű hogy a kazános körre is átfordul a kandallós meleg víz.Nem tudom hogy valami szelepes megoldás létezik-e rá?
2016. aug. 12. 10:48
 4/15 anonim ***** válasza:
lehet dobni elzáró szelepet oda ahova már nem akarod,hogy menjen. Mondjuk nem tudom mennyire gazdaságos és jó az pláne amikor tényleg tél van,hogy a ház felét fával fűtöd majd az egészre aminek a fele meg hűvös ráengeded a kazánt. Lehet inkább abba kellene gondolkodni,hogy akkora kandalló kellene ami elbírja az egészet és úgy a gázzal is gazdaságosabb.
2016. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze a kinyitod az ajtókat amikor a kandallóval fűtesz,hogy a többi helyen legyen hideg azzal meg az a probléma,hogy egy idő után jön a következő kérdésed,hogy mitől kezd penészedni a fal???
2016. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ne legyen hideg
2016. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mint irtam ha otthon vagyok kandallóval fűtök ami a lakást felfuti.csak a 2elso szoba van (külön) ahova nem megy át eléggé a meleg.Ezert van a vizteres kandalló.aminek a viztere 4Kw os es nem 6radiatorra van tervezve hanem 2re(radiátor méretétől függ persze).A kazán termosztát akkor kapcsol be mikor nem vagyok otthon es kazán fűti a 6 radiátort.

A kérdésem az lett volna miként tudom megvalósítani a dolgot? A hülye válaszoktol kimeljetek! Talan visszacsapo szeleppel megoldható lenne..

Egyébként Wamsler 20 Kw os vizteres kandallom van.

2016. aug. 12. 14:22
 8/15 anonim ***** válasza:

1-2 kell, akkor és beraknák az előre és visszatérőbe egy mágnesszelepet. rajzod szerint a 3 és a kandalló közé, ezzel lezárnád a többi részt. Ha a gáz megy, akkor meg értelem szerűen kinyitnának.

Gázkazán szivattyú indul, akkor vele együtt nyit a két szelep is és teljes a rendszer; másik állásban zárva, és a kandalló csak 1-2 radiátort tudja vinni.

2016. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Így gondoltam, ha jól értelmeztem:

[link]

2016. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Salk Balázs ***** válasza:

Szia!

Nekem gyanús, 20KW-os kazánnak el kell bírnia kényelmesen 5 radiátort.

Mekkora csővel van bekötve a kandalló?

2016. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!