Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jogos a szomszéd felháborodása?

Jogos a szomszéd felháborodása?

Figyelt kérdés
3hónapja költöztünk a lakásunkba, ez idő alatt összesen kb. 7-8 napig végeztünk nagyobb zajjal járó munkálatokat, reggel 9-től délután 5-6-ig(persze nem folyamatosan). Egyszer feljött az alattunk lakó nyugdíjas férfi 6 körül, hogy ők híradót akarnak nézni, befejezhetnénk már. Elnézést kértünk és abbahagytuk. Tegnap raktuk le a laminált parkettát, vasárnap, délelőtt 10 és du. 4 között. Ma volt egy cetli a postaládában, hogy legyünk szívesek nem zajongani hétvégén déltől 3-ig, mert ők ebéd után pihenni szeretnének. Aláírás: Többi lakó. Jogos a kérése? De akkor mikor oldjuk meg? Így is egy csomó szabadnapot kivettünk már, hogy hétköznap csináljuk amit csak tudunk. De pl. Aki a padlót csinálta csak hétvégén ért rá.

2016. aug. 1. 22:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Házirend nem szabályozza ezt részletesen. Csak általánis dolgokat ír.
2016. aug. 1. 22:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szokj hozzá, aki felújít, azt utálják.

Mondjuk vasárnap tényleg nem illik.

2016. aug. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk ki van téve a házirend a lépcsőházba. Benne van mikor nem lehet zajjal járó munkákat végezni. Szombat délután, vasárnap egész nap nem lehet.

Felújítani kell mindenkinek de pl arra is haragszanak aki 1 hétig szedi le a csempét a fürdőben, véső kalapáccsal ahelyett, hogy hívna szakit aki 2 óra alatt letolja vésőgéppel. Valószínű jogos a reklamáció.

2016. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy mennyi idő alatt lett lerakva a parketta, szakember csinálta, szóval nem értelek utolsó.
2016. aug. 1. 23:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem értesz? Egy példát írtam ami gyakori.
2016. aug. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a felháborodás, de mivel már úgyis utálnak, így folytathatod
2016. aug. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Kérd el a házmestertől a részletes házirendet, abban benne van mikor lehet zajongani. Ahogy fent is írták, utálni fognak. Nekem a felújítás első napján, miután a lépcsőházat is feltakarítottam a melósok után a szomszéd nyugdíjas néni, aki szemtől szemben halál kedves, de tisztaságmániás kikukázott egy kis betontörmeléket és felszórta a lépcsőházat, majd kihívta a közös képviselőt
2016. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Szard le. Mindig van aki hápog.

A társasház ezzel jár, a normálisabbja néha végez felújítási munkákat.

Örüljön, hogy nem kis grofót nyomod a családdal hajnalig.

A házirendben meghatározott időn kívül nem kell bontani meg vésni, fúrni, oszt jóvan.

2016. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Illik szóban is értesíteni a szomszédokat a felújításról. Arról is, hogy kb meddig fog tartani.

Mindig lesz elégedetlen szomszéd.

A melyik cédulat dob a postaladadba az a humanoid annyit is ér. Ne törődj vele. Max a kis szösszenetét tedd közszemlére. Amelyik felhaborodottan bekopog, annak meg széles mosollyal nyiss ajtót. Invitáld beljebb. Mutasd meg, hogy milyen kevés van már vissza. Kínáld meg egy kàvéval. A büdös életbe nem fog többet kopogni

2016. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk ha van valaki otthon egyáltalán más lakásokban, akkor vasárnap ebéd után valóban nem vall túl nagy beleérző képességre a zörgés.

Még akkor is ez a véleményem, hogy ha én is mellékállásban űztem zörgős ipart valaha, és természetesen csak hétvégén tudtam dolgozni. :)

2016. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!