Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy normál...

Mennyibe kerül egy normál méretű (100nm-es) ház leszigetelése?

Figyelt kérdés
1974 ben épült, 40cm vastagságú homlokzatról van szó. A fal kisméretű tömör téglából áll. k értéket számoltam, nyilván minél vastagabb annál jobb ez a tényező, de kérdés mi az ésszerű? Egyenlőre a 4 falat szeretnénk kivülről leszigetelni kőzetgyapot rendszerrel, és új nyílászárókat betenni. Mennyibe kerül a kőzetgyapot alaprendszer mindenestől, ha a kőzetgyapot vastagsága 20cm? Anyag és munkadíj

2016. júl. 24. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
kb. 170 nm 10 cm,grafitos nikecel szigetelés ,színnel,ragasztóval 470e ft.Ebben az árban és négyzetméterben benne van a lábazati szigetelés is.A munkadíj 350e,úgy,hogy egy jó ismerősünk csinálja,aki kőműves.A 170 nm nem a ház alapterülete értelemszerűen,hanem a falaké.
2016. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja,a kőzetgyapot vagy 30%-kal drágább lett volna,úgy,hogy a hőszigetelég képességének a különbsége nem számottevő.Másik oldal,hogy a kőzetgyapotot"macerásabb" felrakni,mert pl. telibe kell dübelezni...
2016. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, mindenki azt mondja, mint Te, viszont voltam ilyen házban egy hétig, és más a klímája. Főleg a páratartalomban van különbség. 20cm vastagaság túlzás volna:
2016. júl. 24. 22:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Szellőztetni kell(de azt kőzetgyapotnál is),és ha úgyis új ablakot csináltatsz,szellőzőt kell belerakatni az ablakba.
2016. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy érzésre más,de mi utánaolvastunk,és a pára max.3-5 százaléka megy falon keresztül,ami nem sok,tehát úgyis szellőztetni kell.
2016. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudom, sokan ellenzik is, hogy ennyire nem kell elájulni a kőzetgyapottól. A kálváriám, hogy vályogházban voltam, amin 15 centis kőzetgyapot szigetelés volt, valami hihetetlen komfortérzetet adott, azóta szeretem a kőzetgyapot természetességét.

Létezhet az, hogy egy 120nm falfelületű ház beburkolása 20 centis kőzetgyapottal valahol 1-1,2 millio között van munkadíjjal együtt?

2016. júl. 24. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha magadnak csinálod, sokkal ilcsóbb, ehhez azért nem kell atomfizikusnak lenni... Youtubon minden fent van, szerszámok alacsony költségűek, az esetleges gépeket pedig kisgép kölcsönzőből is meg lehet oldani...
2016. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hidd el a vályogházban nem a kőzetgyapot adta komfortérzetet, hanem a vályog. Tudom miről beszélek van mindkét falazattal házam.

Én a kőzetgyapotot indokolatlanul drágának találom. Inkább kialakítok egy egyszerűbb szellőzőrendszert és mehet a polisztirol...

2016. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!