Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet körülbelül...

Mennyibe kerülhet körülbelül most egy fürdőszoba burkolása?

Figyelt kérdés
Csak a munkadijra vagyok kiváncsi anyagár nélkül. 7nm alapterület, hagyományos kádat sarokkádra cseréltetnénk, kb. 2 méter magasságig csempézés plusz padlóburkolás és előtte a régi csempe leverése. 200ezer körüli ajánlatot tett egy burkoló, igény szerint mosdót is épit. Nem tudom ez az ár reális lehet e?
2016. júl. 12. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Ez rengeteg. Szerintem nem reális egyáltalán.


Igaz mi öt éve burkoltattunk utoljára nagyobbat, azóta csak 2-4 m2-es munkák voltak nálunk, de az árai azóta se mentek fel a mi burkolónknak. Akkor volt benne konyha pult fölött vagy 3m2, konyha-előszoba padló vagy 20m2, fürdő-wc 4m2. Na az nem volt ennyi bakker, volt benne kádfalazás, csempe leverés is. Sőt, a konyhában nem csak ott verte le a csempét ahova burkolt, mert előtte telibe volt csempézve az egész, nem csak a pult fölött.


Ha a neten szétnézek se nagy a szórás áfa nélküli árakból sok van 2000/m2-es ár is, de ami 3000/m2-nél magasabb, az már valami kiugró ár (főleg, ha nem áfás..).


Hát számold ki a kis fürdőd 3000 forintos áron mennyi lenne. Nem 200000. Akkor se, ha +35 ezerért falazza körbe azt a kádat, de azt is megcsinálják már 15 ezer körül sokan.


Mondjuk én pont ezért kérek mindenre részletes árajánlatot. Ne ráböfögje, hogy 200 ezer, hanem ebből mi mennyi. Így lehet hasonlítani jobban. Szerintem meglátott titeket, aztán gondolta, hogy jól ki lehet belőletek húzni egy kis lét. Még, hogy 200 ezer. Meddig fog rajta dolgozni egy egész hónapig vagy miért ennyi? Szivárvány jön a seggéből munka közben vagy mi? Ezt egy héten belül bőven be kell neki fejezni leveréssel mindennel együtt, semmi extra, ezért rablás ennyit kérni.

2016. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Napi 20.000Ft nettó egy burkoló bére átlagosan.

A segédé ennek a fele.

Egy ekkora fürdőszoba ha nincs nagy ármány nagyjából 5-6 nap.


Ha ezt összeszorzom akkor így néz ki:

(20e+10e)x5=150.000Ft.


Az ajánlat amit kaptál nagyjából reális is.

2016. júl. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Nezd,parom burkolo maszekban.

Minnel kisebb helyiseg,minnel tobb apro munka annal dragabb.

Pl egy panel furdo burkolasa 2500ft minimum/m2.plusz a tobbi munka.

A kis helyisegek burkolasa idoigenyes.sokat kell vagni,merni.

Egy nagy nappaliban csak "szorni" kell a lapokat.

Szerintem is realis arajanlatot kaptal.

2016. júl. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Segédet? Ehhez?
2016. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nagyon nem reális, s ne mondja nekem senki, hogy ez 5-6 napos munka. Leverni 7nm-es alapterületű fürdőszobában a csempét nem több mint 2 óra, és ebben már a kávézás is benne van, padló 2 részletben megoldható, így a falat is fel lehet húzni egy nap alatt. Fugázással 4 nap max. Anno mi még hívogattunk "szakembereket", de amikor egy termosztát kicserélésére 60E-et akart elkérni elküldtem a francba, úgy voltam vele, hogy amennyit elkér annyiból 3x megveszem az anyagot és 3x tudok próbálkozni. Youtubeon van tutorial videó már mindenhez, onnan ezt meg lehet tanulni, nem kell agyérsebésznek lenni hozzá. Azóta mindent magam csinálok (kivéve nyílászárók cseréje), ha 5 év alatt 2M nem spóroltam ezzel úgy, hogy beleszámolom a kivett fizetett és fizetetlen szabadságokat, akkor semennyit se. És mellékesen, azóta legalább vannak rendes szerszámaim is. Tehát Isten óvjon a szakemberektől...
2016. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

# 5


Ha te 4 nap alatt végzel egy ilyen fürdőszobával és jó minőségben dolgozol, akkor jöhetsz hozzám dolgozni! :D

2016. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
#6 Mit fizetsz? :D Am, viccen kívül írtam amit írtam, 4 nap simán hozható, főleg ha nem a sörösüveg alját nézi a szakember és nem gyújt rá 5 percenként.
2016. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Az ár nagyon függ attól, milyenek a felületek. Nálam olyan rosszul jött le a régi (kb. 40 éves)csempe, hogy kb. újra kellett vakolni. A padlón is a burkolat felverésekor derült ki, hogy alatta régi töredezett misung van, amin régen a műkő volt. Szóval felszed, kihord, újrabetonozás. Nem 3-4 napos munka. Segéd minden mester mellé kell, különben sosem lesz kész, ha egyedül mér, szab, keveri az anyagot, keresgéli a szerszámokat...
2016. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Ne szórakozzál már, hogy egy 7m2-es lyukkal nem lesz sose kész egyedül. Nekünk a komplett házunkat csinálták ketten, ahhoz aláírom, hogy kellett kettő, de a kettő két külön helyen dolgozott és haladt nem az volt, hogy egy csinálja a másik meg napi 10 ezerért egy segédmunkás, aki semmire se jó, néha vág, meg tátja a száját.


Ez egyszerűen nevetséges, én ugyan magam nem esek neki, mert tudom, hogy nem tudom olyan minőségben megcsinálni arra pedig nagyon kényes vagyok, de bolond lennék ennyit kifizetni érte. Pedig nálunk csak olyan dolgozik, aki gyönyörű munkát hagy ott, nem ilyen sufni "szakik" és "mesterek". A brigádok a legrosszabbak, amik hozzák a segédet, én eddig úgy tapasztaltam, hogy nem csak drágább, de még lassabb is, mint egy normális szakember, aki egyedül dolgozik.

2016. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Hú de okos vagy, te úristen. Persze két nap alatt egy ember végez vele. Azt sem tudjuk, hogy milyen állapotban van az egész, de te tudod, hogy két nap elég hozzá. Lehet, hogy újra kell vakolni, aljzatszigetelés kell stb. Az sem mindegy, hogy milyen csempével, elrendezéssel akarja a kérdező. A 7 négyzetméter meg nem a csempézendő felület, hanem a fürdő alapterülete, ennél több a csempézendő felület. A segedmunka meg nehogy már úrihuncutság legyen és hülye az összes szakember.

Kérdező, ha sokallod, akkor kérj másik ajánlatot. Lehet, hogy lesz olcsóbb is, drágább is, aztán mérlegelsz, hogy melyik éri meg jobban neked. Nálunk a tetőfedő dolgozott nagyon drágán, de nagyon profik voltak, hoztak mindent. Szomszéd röhögött rajtunk, hogy az ő tetőfedője mennyivel olcsóbban dolgozik. Egyszerre álltunk neki, a mi brigadunk végzett öt nap alatt, szomszédnál elfogyott a felénél a csempe, mert elszámolta magát a szakember, és három hét alatt végeztek, közben volt két nagy eső, egyiknél beázott a szobájuk, egy részén vakolatot kellett javítani, újrafesteni.stb. Melyik volt olcsóbb? De ismerős fürdőszobával szívta meg, épített zuhanyt kért, meg is csinálta neki a szaki, de.kiderült, hogy ez volt neki az első, egy év múlva szét kellett verni, mert ázott a nappali, ami mellette volt. Újraépítéshez nem őt hívta, hanem egy drágábbat, nah azóta nincs gond, igaz kétszer fizethetett és kétszer vehette meg az anyagot. Ezzel nem azt mondom, hogy az olcsó mindig rossz, de érdemes megnézni korábbi munkákat, beszélni korábbi megrendelőkkel.

2016. júl. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!