Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konyhai csempére ragasztható...

Konyhai csempére ragasztható a laminált parketta?

Figyelt kérdés
Már láttam több helyen neten falra rögzített laminált parkettát, néhol még konyhában is. Szeretném felújítani a régi fehér kis kockás csempét, de burkolni nagyon macerás lenne, ezért a laminált parketta felragasztására gondoltam.( PVC-ből semmilyen mintás nem jött be amit néztem) Van valakinek tapasztalata erről? Mennyire vízálló ha ragasztva van az illesztésnél? Igazából csak a mosogató fölötti rész vészes, a többi helyen nem kap vizet. Mivel lehetne felragasztani csempére? Köszi a válaszokat.
2016. júl. 9. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Laminált parkettát biztosan nem ragasztanak a falra. Egyrészt mert akkora mozásokat képes a pàratartalom változásmiatt létrehozni, amit egyetlen egy tagadztó sem tud követni. Létezik vastag PVC famintázatú burkolat. Hasonló darabokban van mint a laminált parketta. Megtévesztésig hasonlít a lamináltra. Vinyl parketta néven keresd.
2016. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van ne lamináltat vegyél hanem falburkoló panelt ojasmi mint a laminált.
2016. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Falburkoló panelt azt inkább ne!

Mdf alapon vékony sérülékeny fólia. Olyan hergyaszar anyagból, hogy egy erősebb kacsintástól sérül. Konyhába nem jó. Mert megduzzad az mdf a párától megnyúlik rajta a fólia. Amikor kicsit tud száradni akkor meg hullámos lesz. Idóvel a széleken elválik a két anyag egymástól.

2016. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vinyl parkettát fogok választani!
2016. júl. 10. 11:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!