Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lamináltpadlóhoz való szegélyl...

Lamináltpadlóhoz való szegélylécet ha ragasztom, akkor a falhoz kell ragasztani?

Figyelt kérdés
Panel lakás a fal nem is teljesen egyenes, meg hát azt a betont, amiben sose lehet tudni, hogy épp valami fémet, vagy kavicsot találok-e el megfúrogatni, inkább hagyjuk, szóval ragasztani szeretném. Én eredetileg azt hittem a falhoz kell ragasztani, de egy kérdésnél egy válaszban valaki azt írta, hogy csak a padlóhoz szabad.
2016. júl. 6. 02:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Falra ragaszthatod, hogyne.

Vannak olyan szegélyek amik "laposak" vagyis nagyobb felületen érintkezik a padlóval mint a fallal, ezt ragasztják a padlóhoz.

2016. júl. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MrPifta ***** válasza:
falhoz, természetesen. Panelban tartó elemet szoktunk felfúrni.
2016. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden esetben a falhoz. A laminált padló folyamatosan mozog. De inkább a szegélyhez való rögzítő elemekkel rakd fel.
2016. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, hát a felfúrásra meg a rögzítő elemekre írtam, hogy nem fogom felfúrni, részben, mert nincs mivel, meg ha kérnék is kölcsön, 38 méternyi szegélyt kell feltegyek én nem fogok a betonba annyi lyukat fúrogatni, mikor a fogast felraktam abból is elegem lett, pedig jóféle hiltivel csináltam, de még az se örült, mikor egész kavicsot, meg nem tudom én milyen fémdarabokat talált fúrás közben, volt ott minden, holott ahhoz csak négy lyuk kellett. Ez a fal egy szar.
2016. júl. 6. 12:32
 5/7 anonim ***** válasza:

A padlószegély csak egy takaró. A padló mozog, szóva la szegélyt a falhoz kell rögzíteni.

Ha a padlóhoz rögzíted, szépen elválik a faltól.

A ragasztás halkabb, gyorsabb, és szebb eredményt ad. A panelban baromi hullámos a fal, valószínűleg a padló sem lesz tökéletesen sík. A felfúrós esetben szép rések tátongnának.

Vegyél rugalmas PVC szegélyt (színazonos, famintás) és ragaszd fel. Nekünk az van, még kábelt is lehet bele fűzni utólag is.

2016. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MrPifta ***** válasza:

"nem fogom felfúrni, részben, mert nincs mivel"


Ha szakemberrel csináltatod, még fáradoznod sem kell!

2016. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szakember ehhez? Minek? A fentebbi válaszokból is kitűnik, hogy felesleges is a felfúrással szarakodni, mivel panelról van szó, ahol a falak még véletlen sem egyenesek, ezért csak szívás a felfúrós megoldás, elállna, szar lenne. Ráadásul pénzért. Hagyjuk már. Van pár dolog, amihez szakembert érdemes hívni, de itt hülyeség lenne.
2016. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!