Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi festék/ vékony lazúr...

Mennyi festék/ vékony lazúr kell 25 méternyi kerítés lefestéséhez?

Figyelt kérdés

Helo!


Most júliusban szeretném felújítani a kerítést, ami valamivel kevesebb mint 25 méter, de nem tudom mennyi festék kellene hozzá. Van két kerítés ajtó, alul 60 cm-es tömör résszel, illetve egy kapu, szintén 60 cm tömör résszel (ez kb 5,5m) felső részen falécek vannak. A többi helyen 40-es szögvas van, 2 sorban (erre vannak rögzítve a falécek).


A falécek 8 centi szélesek, 90 cm magasak, 2 cm vastag (talán), van/lesz belőle 160 db.


Én Hammerite festékre gondoltam, közvetlenül a rozsdára, fényes fajta. Ecsettel festeném, tehát nem fújva, 1 rétegben. 2,5 liter elég lenne rá, vagy legyen több? Sajnos úgy kell megrendelni, a helyi boltban nincs raktáron külön ha kifogy majd beugrok még délután.


Fánál valamilyen vékony lazúrra vagy fapácra gondoltam, szintén ecsetes felvitellel, legalább 3 rétegben. Relius vagy hasonló jobb fajtában gondolkodtam ( [link] ). Ide is kb mennyivel érdemes számolni 160 léc esetén?


A segítséget előre is köszönöm.


ui: nem baj ha marad, csak nem akarok pofára esni, hogy vettem 10e-ért egy 2,5 l-es vödröt aztán marad benne 2 l és rám rohad.



2016. júl. 5. 11:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!