Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel WC hátfalát hogyan...

Panel WC hátfalát hogyan alakítsuk ki, hogy bontható legyen ráadásul csempézett is?

Figyelt kérdés

Az épület 1974-ben épült és azóta a strangokat nem cserélték ki. Most újítjuk fel a lakást és legalább 10 évig ott leszünk, de inkább több. Nekem az a félelmem, hogy ez idő alatt egyszer bontani kell a WC-t, mert cserélnek ott valamit. A feleségem pedig ráadásul csempét is szeretne a WC-be.


Hogyan oldanátok meg?



2016. júl. 5. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csempézve nem hiszem, hogy megoldható.

Én oldalra csempét tettem, a hátfal meg falfestékkel festett MDF lapokból van, pont azért mert nálunk sem volt még strangcsere.

A sarkokat alaposan ki kell akrilozni festés előtt, mert a hátfal minimálisan mozog.

Ja, és hátfalat a csempézés után kell beszabni, hogy bontható legyen! :)

Persze az is egy megoldás, hogy lecsempézed, és teszel félre csempét ami bőven elég a hátfal újracsempézésére bontás esetén.

2016. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Esetleg ha a modernebb megoldások is érdekelnek, akkor a hátfalat mivel nehéz lenne csempézni, de ha a moshatóság lenne a lényeg, akkor van egy tippem, az enyém így van megcsinálva.

A hátfalra tapétaragasztóval ragassz fel mondjuk fekete-fehér újságot, lehet az ízléseteknek megfelelőt, én pl külföldi lapokat használtam. Ha megszáradt, kend le oldószeres színtelen lazúrral legalább 2 rétegben és máris mosható designes a hátfal. Én bírom, könnyen lehet takarítani és eddig mindenkinek tetszett :)

2016. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit keresel úgy hívjàk csempeajtó. Szabvány(csempe) méretekben kapható.

Ez lehet egy darab vagy több sor csempe méretű is. (Pl.: 3x4)

Létezik egyszínű (pl.:fehér) illetve olyan amire csempét lehet ragasztani.

Van nyitható, van levehető. Ez utóbbit mágnesek tartják a helyén.

Minden burkolólapokat forgalmazó üzletben kaphatóak.

2016. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Csempeajtón keresztül vízórát lehet cserélni, nem strangot
2016. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelmetlenül olvastál!

Létezik több sor széles, é több sor magas ajtó is mindegyik csempe mérethez. Akár 125*175 vagy nagyobb méretben is.

2016. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ekkorákat nem is láttam, csak gipszkartonhoz.

De ez lehet a legjobb megoldás

2016. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

50x20-as a csempe mérete.


Két kisebb ajtó mindenféleképpen kell a vízórák miatt, de a strangokhoz nagy méretű kellene, hiszen egy embernek be kell tudnia állnia oda és kiadni a vascsöveket/szenyvízcsövet.


Akkor vagy marad a plusz csempe vétel és ha bontani kell, akkor újra rakjuk, vagy nem csempézve.


Köszönöm a jó szándékú segítségeket.

2016. júl. 5. 13:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi kicsempéztük és szarok bele. Ha cserélni kell, akkor nem az a lesz a legnagyobb gondom, hogy esetleg 0.8 m2 es budimat 150 centi magasan újra kell csempézni. Ha akarod persze, akkor vehetsz most több csempét és ha úgy alakul, akkor ugyanolyanra újra tudod burkoltatni. Én nem foglalkoztam ezzel. Hat éve van meg a lakás, eddig nem volt baj, jövőre költözünk, remélem addig se lesz, az utánam következő meg nem érdekel.


Amúgy nálunk a hátfal az több darabból áll össze, ilyen fa, pozdorja, vagy nem tudom milyen lapok a felső kettő ugye nincs csempézve, mert nem plafonig van, csak a villanykapcsoló alá ér a csempe. Elvileg ezeket a lapokat leszerelik, ha be kell nézni mögé, nem pedig szétverik, szóval szerintem még csempéstől is le lehet emelni a legalsót is. Elvégre a fuga az nem sokat tart a széleken.

2016. júl. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!