Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csak én érzem kilátástalannak...

Csak én érzem kilátástalannak a ház felújítást?

Figyelt kérdés
Szóval egyszerűen azt érzem, sose lesz kész, soha nem költözünk be, minden drága, megeszik az idegrendszerem a munkások, mindig van vmi amit meg kell oldani.. néha csak azt érzem, h elmennék egy napra csak valahova ahol senki nem szól hozzám, és nem kell mindent elintéznem.. ugye nem csak én érzem így?:D
2016. jún. 21. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi lassan egy éve szenvedünk a házunk felújításával. Néha mi is úgy éreztük, hogy soha nem lesz vége, de most már egész pofás, végre a mesteremberek is azt mondják, hogy lesz ebből valami és az odalátogatók arcán sem csak a rémült kétségbeesést látni. Nagyon kemény, nálunk jöttek elő elég durva rejtett hibák is (pl. az egyik szobában a mennyezet egy 10 cm-s közfalra volt terhelve, ahogy azt bontották, leszakadta födém), nekünk kellett ráadásul építési engedély is, mert főfalakat bontottunk, ablakokat helyeztünk át, ennek fejében pedig én is lebetegedtem elég keményen, sok pénzünk és időnk elment rá, hogy nagyjából helyrejöjjek. De most már látjuk a végét, hogy nemsokára lehet költözni. Persze utána is lesz még munka, de ha már bent lakhatunk, nekünk az győzelem. :-)
2016. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát mi fő falat szerencsére nem pakoltunk át, csak kis közfalakat, azokkal hál istennek nem volt semmi probléma.. mi ősszel tervezünk beköltözni.. ahogy kinézett, már nem is olyan rossz, de még rengeteg minden van hátra, és az udvar is úgy néz ki mint valami utolsó putri, a sok sitt, meg hulladék miatt. Próbálom nyugtatni magam, hogy mások is ugyanezen mennek át.. :)
2016. jún. 21. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egy baráti pár adott sok erőt, akik hasonlót csináltak végig, csak ők bent laktak közben. Ők sokat bátorítottak minket. Az biztos, hogyha ez egyszer lakható lesz, akkor egy hétig a kezünket nem emeljük meg munka miatt és nem beszélünk senkivel. :-) Ami engem nagyon idegesített az a családom, akiknek egyébként a munka nagy részét köszönhetjük és akik nélkül soha nem sikerült volna megcsinálni és akik szívük-lelkük beletették. De állandóan piszkálnak minket, hogy mennyire rossz házat vettünk, hogy mennyire sok a munka, hogy soha nem fogunk tudni beköltözni stb. Sokszor már a sírás kerülget, amiért ezt csinálják. De ha meg valami munka van, akkor ugranak, jönnek, szívesen csinálják, apukám úgy hatja a dolgokat mint mi magunk, de mégis állandóan kritizálnak minket.
2016. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" Próbálom nyugtatni magam, hogy mások is ugyanezen mennek át.."


Hidd el, mások is ugyanezen mennek át :-)

Az egyik haverom is most fogott bele ilyesmibe. Még "csak" a rombolási-kuplerájképzési folyamat végén tart, de már látom az arcán a kétségbeesést :-(

De a keret megvan rá, az ideje megvan rá, egyszerűen csak sok, és sokkal nehezebb mint gondolta. De ebből úgyis kilábal mindenki, ne aggódj.

2016. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát nekünk a keret egy része hitel, ami nagyon gyorsan fogy, mert hirtelen jött a ház vétel, de olyan jó árban volt, h nem lehetett kihagyni, de tényleg. A családom engem is tönkre tesz, anyám főleg, mert ő mindent jobban tud, már nehezen megy az együtt élés, de ha véletlen valahova együtt megyünk megvenni az anyagot, akkor már előjön a stílusa, és mintha ő akarna beköltözni oda nem is én, meg a párom..

De pozitív, mert ránk legalább nem szakadt a födém.. :) Most le lett nyírva a kertben a gaz, szinte már már pofásnak mondanám azt a szegletet! :)

2016. jún. 21. 16:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy építés, házfelújítás mindig nagy szakítópróba. Nem véletlen, hogy sok a válás menet közben. Nem mindennapi terhelés, nagyok kijön, hogy ki milyen ember, hogyan reagál a stresszhelyzetre. Ha viszont kész, akkor győzelem.
2016. jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen sajnos. Nagyon sok ideggel jár. Ugyanez volt nálunk is. Mindig figyelni a mesterembert mit csinál, csesztetni, hogy jöjjön, pénz sosincs elég, stb. Nekünk a vízszerelő rossz helyre tette a kiállásokat, és fordítva építette be a kádat, mert neki úgy tetszett, de még sorolhatnám. Így utólag visszagondolva fogalmam sincs hogy lett kész :-D
2016. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem kötött a határidő, és 4 hónapom volt a felújításra.

Az eladó házamat egy Fundamentás foglalózta le, és 4 hónap volt akkor a Fundamenta hitelügyintézés, eddig lakhattam a régiben, és közben az általa adott foglalóból kellett felújítanom a leendő új házat.

Néhány napos kutakodás után rájöttem, hogy én magam képtelen leszek leszervezni az egészet, és generálkivitelezővel kötöttem szerződést, ami kötbért is tartalmazott természetesen. Nem volt olcsó, 500 ezer forintot elkért, de megérte.

Csak vele kellett egyeztetnem, csak vele tárgyaltam, ő rendezte az anyagbeszerzést, és a különféle szakiparok egymás utáni ténykedését (kőműves, gépész, villanyszerelő, burkoló, asztalos, parkettás, festő stb.)

És bár itt is voltak meglepetések és nem várt problémák, de sikerült határidőre végezni. Utólag is jó döntés volt, én magam egyedül nem tudtam volna ennyi munka-csapatot határidőkre odaszervezni, egyeztetni. Szerintem nélküle egy év is kevés lett volna, ha én szervezem. De nekem határidőre át kellett költöznöm.

Mondjuk éjszakánként így is volt feladatom, én fűtöttem, hogy a vegyestüzelésű kazánban ki ne aludjon a tűz, és kétszer szellőztettem reggelig. Szóval emlékezetes négy hónap volt, a kisfiam akkor volt másfél éves ráadásul, szóval vele is szerettem volna lenni...

2016. jún. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A betegápolás még keményebb erőpróba és rossz a vége. A házfelújitásnak legalább szép vége van. De tényleg nagyon kemény.
2016. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jól jöttek! Mindenkinek kitartást kívánok! :)
2016. jún. 27. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!