Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lazúrral kezelt fafelületet...

Lazúrral kezelt fafelületet mivel érdemes festeni?

Figyelt kérdés
Két éve csináltunk új fakerítést,amit már háromszor lekentünk lazúrral.Nem igazán vagyunk megelégedve vele,szeretnénk lekenni valami komolyabb festékkel.A tél folyamán nagyon sokat kopott,és veszített a színéből.Cellkolor-ra gondoltunk,csak nem tudom,hogy rá lehet e kenni lazúrra.

2016. máj. 19. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A lazúrok között minőség és tartósság terén óriási a szórás. Jó lenne tudni, hogy korábban mit kentetek rá. Vizes bázisú, vagy oldószeres volt, és persze itt is vannak gyártók, akik olcsón kínálnak vacak minőséget, vagy kicsit drágábban jót. Lehet, hogy egyszerűen csak kifogtál egy szar fajta lazúrt.
2016. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tescos lazúr volt.melyik a jó?
2016. máj. 19. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, valami hasonlótól féltem én is... Sajnos a tecsós lötty nem éppen a lazúrok felső kategóriája (főleg a kannás változat, ami konkrétan semmire sem jó) Ha pl Sadolinnal kented volna le, az évekig rajt marad megkopás, lepergés és egyéb kellemetlen tünetek nélkül. Át fogod tudni festeni más anyaggal is, de előzetesen át kell csiszolnod a teljes felületet, hogy a felkopott pergő részeket eltávolítsad.
2016. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben 2 év alatt 3X kell lazúrozni az óriási gond.Sajnos itt jön ki az olcsó húsnak...

Lazúrból kültérre kizárólag oldószerest szabad használni,a vizes bázisúkat ell kell felejteni.

Én dolgoztam Sadolinnal és Lazuránnal,nagyon jók csak picit drágák.Jó alternatíva a Köber az előző márkáktól 30-40%-al olcsóbb és semmivel nem rosszabb.3 éve csináltam egy lambériás előteret,ugyanolyan mint új korában. [link]

A klasszikus zománcfestéket Cellkolor és társai kültéri fafelületekre én nem erőltetném,nem arra való. Az említett problémára a következőt javasolnám: Amennyire lehet vissza kell csiszolni(lehetőleg fáig)a felületet és az említett lazúrok közül válasszatok rá vmilyet.

2016. máj. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. máj. 20. 11:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit! :-) Sok sikert és jó munkát.
2016. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!