Akril kád beépítése. Hogyan?
Az a helyzet, rengeteget olvastam interneten, adtak tanácsot személyesen is, és teljes a káosz a fejemben. Igazából tapasztalatok érdekelnének, hogy ki milyen módon építette be az akril kádat és mik a tapasztalatai vele?
Szóban forog az ytong alátámasztás és habarcsba fektetés, valamint a kádlábas beállítás, majd kitölteni purhabbal...
A garancia elvesztése nem lényeges szempont.
A habarcsba fektetés, a kőkorszaki szakik dilije.
Normálisan szépen be kell állítani a helyére, bekötni, majd feltölteni vízzel, hogy ne nyomja fel, az alája fújt púrhab!!
Ha nem így csinálod, akkor esélyes, hogy használatkor bereped, mint annyi mindenkinek, akinél mekmester csinálta.
Én megvettem a hozzá való keretet és szakemberek beállították. Nem inog, nem lötyög, nem horpad be. Az olcsó, vékony anyagból (3 mm) készült akrilkádak mindenféle bűvészkedés ellenére úgy fognak viselkedni, mint a nejlonzacskó...
Ez a tégla, purhab dolog tényleg nagyon kőkorszaki... arról nem is beszélve, hogy egy merev, a nem együtt mozgó tégla szerkezettől a kád elválik. A purhab pedig gyorsan tönkremegy. Ha van gyári kádkereted, elég vastag falú a kád, felesleges.
Pont 20 éve áll a kétszemélyes akril sarok-masszázskádam a purhabon, a legkisebb elmozdulás/behorpadás nélkül.
Ráadásul levehető előlapos, vagyis bármikor lehetne utólagosan is korrigálni, ha kellene.
Apukám nagy szaki volt míg élt és közben levettem a régi lemezkádunk beépített részét(még azt is kivehetősre csinálta meg) és láttam hogy purhabbal dolgozott ő is. Meg kádlábakkal. :)
Nem lettem előrébb a válaszokkal, de szerintem maradok az ő verziójánál.
Én téglából építettem alá, kádlábakkal beállítottam, a tégla "dobogó" meg a kád között kifújtam pur habbal.
Na, ezt most már nem így csinálnám.
A kádlábak amiket árulnak nem érnek semmit, gyenge vacakok, tartani nem fognak csak szintezésre használhatóak. Ahhoz képest meg tényleg drágák. A purhab szintén nem egy teherhordó dolog. Nem is tudom mért pont ehhez kötik a garanciát. Lehet pont azért mert akik beépítik úgyis habarcsba ültetik gyakran aztán nekik akkor már nem is kell garanciázni.
Most vagy ragasztóba ágyaznám, vagy csinálnék alá egy keretet zártszelvényből.
A gyártó mérnökei nem kevés fizetésért terveztek a kádhoz állítható lábakat, falikorongokat, és egyéb rögzítő rendszereket.
Szintén ezért a magas fizetésért ki is találták, sőt le is írták, hogyan kell installálni egy ilyen kádat, hogy az jól használható legyen.
Sztem nem érdeme ettől eltérni.
Az ilyen falazós, meg purhabos barkácsolások még ha nem is okoznak kárt, de nem jók semmire. Felesleges dolgok.
Gondolj bele:
ha veszel egy tévét, akkor nem százas szöggel, vagy egy deszkából ácsolt tartóval akarod majd felragasztani a falra, hanem megveszed hozzá a rögzítő keretet és arra teszed fel...
A gyártók tervezőinek nem az a szempont, hogy a te kádad olyan fene stabilan álljon, hanem az hogy ha veszel egy kádat akkor a kádlábat (ami egy darab menetes szár, meg egy darab műanyag kb. előállítási költsége 500 Ft) a nyakadba sózzanak 5-10-15.000 Ft -ért. Pont ilyen megfontolásból, hogy legyen csak meg a gyári kellék.
Aztán a boltban már a megvásárláskor elmondják, hogy a kádláb csak szintezésre alkalmas, teher viselésre nem.
Így aztán kiadtad a pénzt is és még csak egy szavad sem lehet, mert hát szóltak hogy az nem olyan láb, a kádat magát alá kell támasztani.
Ugyanígy a boltban felhívják a figyelmet arra is, hogy fixen nem ragaszthatod be a kádat, mert elvész a garancia. Szóval marad a purhab, ha akarsz garanciát.
Ha meg stabil kádat akarsz akkor meg marad a habarcsba ágyazás.
# 7
Én a Duravit-nek, Ravak-nak szoktam dolgozni, ott nincs ilyen probléma.
Lehet, hogy valami akciós vacak kádhoz nem jó a kádláb, de a rendes cégek termékeihez bizony igen. ;-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!