Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tehetünk, ha a felújításba...

Mit tehetünk, ha a felújításban résztvevő "vállalkozók" átvernek, lenyúlnak, dolgavégezetlenül lelépnek?

Figyelt kérdés
Állítólag, jogilag nem sokat, bár van az u.n. büntetőjog. Nem választom a rendőrséget, de azok után, hogy leléceltek a pénzemmel, félkész munkával, más szaki meg nem akar utánnuk dolgozni. Ezek nem is szakemberek, min. béren dolgoztatnak jött-mentekkel, egymás munkáját ócsárolják, de még megfelelő szakembert sem találni! A jók kimentek, itthon szélhámosok űzérkednek. Nektek sikerült megoldani, mert ez az egész számomra a lottó esélyeivel egyenlő! Persze aki jó, az nem is ér rá!

#szakember #vállalkozók.
2016. máj. 3. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem kellett volna előre fizetni csak ha kész van és elégedettek vagytok és csak az előre kialkudott összeget. Esetleg közben lehet pénzt adni az elvégzett munka arányában. Az nem igaz hogy mindenki ki ment aki valamire való szakember. Bár valóban sokan külföldön melóznak.
2016. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, amikor a mi belsőépítész irodánk tervezi és kivitelezi a munkákat akkor nincsenek ilyen gondok.

Nyilván sikerült a legolcsóbb árajánlatot adó céget megbízni a munkával...


Legalább egy építésvezetőt felfogadhattál volna, aki képviseli az érdekeidet és ért is a munkákhoz.

2016. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Olcsó hús...

Ha ennyire nem értesz hozzá, és nem tudod irányítani sem az embereket, bízzál meg egy műszaki ellenőrt, aki levezényli a dolgot. De arra számíts, hogy drágább lesz, mert az tényleg csak szakembereket fog hívni, akik nem minimálbéren dolgoznak...

2016. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utólag nem sok mindent tehettek. Nem szabad előre fizetni, csak részletekben közben, esetleg anyagelőleget. Nálunk is lelépett egy banda mielőtt kész lettek volna, nem is kapták meg az utolsó adag pénzt, pedig próbálték elkérni.
2016. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer 40 ezret adtam anyagra villanyszerelőnek többet nem láttam.
2016. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbálhatsz hatni rájuk azzal, hogy fel fogod jelenteni őket, rossz hírüket viszed stb, de nagy eséllyel semmit nem fogsz elérni. Mondjuk én nem is értem, hogy ilyen helyzet hogyan állhat elő. Miért nem ismerősökön keresztül kerestél mestereket, akiket ajánlanak mások is. Miért fizettél előre? Nem voltál ott, amikor dolgoztak és dolgavégezetlenül elmentek?

Mi is teljes házfelújításban vagyunk. Júliusban kezdtük toborozni az embereket, és pl vízvezetékszerelőből csak a harmadik brigád vállalta októberre. De minden mesterember olyan volt, aki már dolgozott rokonnál, barátnál, ismerősnél, így tudtuk, hogy milyen munkát várhatunk el tőle. Előre nem kértek pénzt, habár mi szívesen fizettünk volna, főleg az anyagokat legalább. És igen, nagyon nehéz jó szakembert találni, de nem lehetetlen, csak időben neki kell állni szervezni és talpraesettnek kell lenni és ott kell lenni legalább az idő nagy részében a munkánál. Vagy ha nincs meg a kellő rátermettség, nem tudjátok ellenőrizni a munkát, nincs rálátásotok a dologra, akkor felfogadni egy építésvezetőt. Sajnos kevés pénzből, mindenen spórolva, időt nem rászánva csodát nem lehet várni.

2016. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Ha megmondom, hogy idáig mennyibe került, de nem fogom, mert csak lehülyéznétek jogosan, de semmikép sem olcsó hús! Az, hogy ajánlották a szaki(ka)t, része volt a projektnek. Volt már 14 éve tapasztalatom egy teljes felújításban, jó is volt, drága is volt, mégsem hoznám vissza őket, számtalan dolog miatt. Igaz, idős nőként nem fognak komolyan venni, bár ha azt csinálták volna amit kértem, már túl lennék rajta, és nem fogom magamat tovább védeni. Kifogtam őket, na! Ilyen előfordult már a történelemben. Február óta keresek csak villanyszerelőt, és nincs, nem ér rá, nem akar kókler munkát javítgatni! Igaza van, csak közben életveszélyes a lakásban az elektromos állapot, az idáig elköltött pénzről nem is beszélve, meg a sok anyag, ami hátramaradt, amivel nem tudok mit kezdeni, stb. De, ez az ami megvígasztal, de azért nem hozza előbbre a helyzetemet, addig is tovább keresek (lottózok), és egyszer talán vége lesz. Legszívesebben kiköltöznék, mert már boszorkányüldözés szaga van, csak az a hátsó gondolatom, hogy csöbörből vödörbe menne az egész, ezzel elmondtam...


[link]

2016. máj. 4. 08:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!