Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Aljzat repedés, Padlófütés?

C. András kérdése:

Aljzat repedés, Padlófütés?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vásároltunk egy kisebb házat, ami több szakaszban épült és többféle anyagból, vályog, égetett tégla és beton tégla. A két szoba állitolag fel lett szedve az aljzat,10 centis kavics ágy és fólia amire 10 centis beton lett lerakva. A meglévő kis épületett mostan bővitjük amikor észrevettem, hogy a beton mindkét szobában már megvan repedve. A helyzett az, hogy az egész házban a bővitett területtel együtt padlófőtést szeretnénk, a betonra helyezett 3,5-5 cm szigetelessel és egy 5 centiméteres aljzatbeton.

1. kérdés, csináljunk e még ezek után padlófütést vagy sem.

2. kérdés ha esetleg mégis dönthetünk a padlófütés melett, akkor szükséges e az aljzatbetont be fémhálózni és mennyiben segit az majd minket.

Előre is köszönöm a válaszait.

Nagy tisztelettel András



#padlófűtés #aljzatbeton repedés #szoba felújitás
2016. ápr. 25. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csinálnék padlófűtést ilyen házba.

Ezeknek az alapja ez modern házhoz képest vicc, a jövőben is fog mozogni.

Szerintem maradjatok a radiátoros fűtésnél.

2016. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hívj szakember, és nézzétek át. Én biztos, hogy azzal kezdeném, hogy csinálnék egy normális rétegrenddel egy új aljzatszigetelést, ott is, ahol az előző tulaj állítólag megcsinálta. Attól függetlenül is megcsinálnám, hogy végül padlófűtés lesz-e.

Én egyébként ilyen össze-visszaépített, régi házba nem raknék padlófűtést. Önmagában amúgy sem elég. Akkor már inkább egy normális kivitelezéssel és anyaggal csinálnék padlóban elvitt csőrendszerrel egy radiátoros fűtésrendszert.

2016. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!