Milyen kazánt és radiátorokat ajánlotok egyelőre 90nm-re majd 140nm-re?
40 éves, 90nm-es téglaházat vettünk, régi acél fűtéscsövekkel és nyílt égésterű kazánnal. Ezt cserélnénk most rézcsövekre és kondenzációs falikazánra. A ház jelenleg 90nm alsó szint, de beépítenénk pár éven belül a tetőteret is, az még plusz nettó 50nm lenne. A tetőtéri kiállásokat természetesen már most megcsinálnánk.
Milyen márkájú és teljesítményű kazánt javasoltok, illetve milyen radiátorokat? Mi kétsorosakra gondoltunk, márka mindegy, vagy van valami javasolt?
Amilyet az épületgépész tervező betervezett és a gázterven engedélyezett a gázszolgáltató.
A radiátorokat is méretezni kell. Legalább is célszerű, ha nem akarsz megfagyni, vagy megfőni.
Bocs lehet félreértettem valamit.
A teljesítményét határozza meg a tervező.
Típusra olyat válassz aminek van a közeledben szakszervizes partnere.
Eleinte nem lesz baj egyikkel se, de a későbbiekben egy noname vagy egyszerűbb márkánál az alkatrész gond lehet.
Ahogy írták, terveztesd meg a fűtést gépésszel. A korszerű rendszerek nagyon érzékenyek, nem lehet csak úgy nagyjából megsaccolni, hogy mekkora teljesítményű radiátor legyen. És engedélyek is kellenek.
Még nagyobb baj, ha utólag hőszigetelni szeretnétek a házat, kezdhetitek elölről az egészet. A tetőtér beépítés szintúgy. Mindenképp konzultálj gépészmérnökkel, ő típust is fog javasolni.
Én messze elkerülném a gázkazánokat. A vegyestüzelés több kényelmetlenséggel jár, ez tény. De annak van jövője, a gáznak meg lassan bealkonyul. Ráadásul előbbinél jóval több alternatívát kihasználhatsz, míg a gáznál egyre jobban kötnek a jogszabályok.
Mondjuk, első lépésben inkább szigeteltetném a házat, aztán terveztetném meg a fűtést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!