Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne szigetelni a vályogfalat légréses megoldással?

Figyelt kérdés

Tehát , a kőzetgyapot árakat tanulmányozva ugy találtam baromi drága. A vályogra meg nemm mehet akármi a szellőzés végett.

Arra gondoltam, a kijavitott falra léceket fúrok,csavarozok fel, mint párnafákat és erre megy rá a OSB lap 12es mondjuk. majd az osb-re meg a hungi, ragasztó, tipli stb.

Ez jó megoldás lenne?A fal szellőzése megoldott a párnafák által biztositott légréssel kb 3-5cm. felfelé tud távozni.

Igy sokkal olcsóbban kijönnék belőle és nem sokkal bonyibb megcsinálni!



2015. dec. 12. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az elméletet értem, és az alapján akár jó is lehet, de gyakorlatban még nem találkoztam olyannal, aki ezt sikerrel alkalmazta volna. Ha van ilyen tapasztalat, én is kíváncsian várnám.
2015. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A dolgok elején pontosan úgy csinálták a külső szigetelést, mert még nem voltak olyan jó ragasztó anyagok, mint most. És a külső burkolatot pedig palalapokkal oldották meg.

Működött, de sérülékeny volt és ma már a pala veszélyes anyagnak van nyilvánítva.

2015. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ami viszont a szigetelést illeti, mind légréses alapon van megoldva, legyen az kőzetgyapot, vagy hungarocel. Az osb-t felejtsd el, túl rossz megoldás lenne. Amit fellyebb írtam ott is üveggyapotot használtak. A kőzetgyapot csak utána jött.
2015. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

na várjál, az OSB és a tetőléc plusz hozzá a csavar és a tiplik stb, nem olcsó ugye azt tudod?

csak azért mondom, mert szerintem kb ugyan ott lennél árban, mintha vennél simán kőzetgyapotot.

2015. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

elvben jó a megoldás,létezik ez a módszer. csak a kiszellőztetett rész miatt a hőszigetelési értéked nagyságrendekkel rosszabb mint amit a felrakott hungarocell ad.

de közvetlenül tudod a vályogfalat nádlemezzel vagy szalmabálával, lényeg: vályog pucolás kell rá [link]

2015. dec. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de szerintem vályogfalat nem szabad szigetelni. Önmagában a fal vastagság szigetel. Persze jóval gazdaságosabb műanyaggal körberagasztani a házat, meg divatos is, de pl. műanyag nyílászárókkal kombinálva olyanok ezek a házak, mintha egy nylonzsákban élnél.


Másrészt a párnafák által keletkezett légrés is csak akkor ér valamit, ha mozog benne a levegő. Így max a széltől véded a falat, de a hidegtől nem.

2015. dec. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Persze jóval gazdaságosabb műanyaggal körberagasztani a házat, meg divatos is, de pl. műanyag nyílászárókkal kombinálva olyanok ezek a házak, mintha egy nylonzsákban élnél"


ilyet szerintem csak az mond, akinek nincs pénze leszigetelni a házát, vagy korszerűsíteni a nyílászárókat, vagy van pénze de inkább az egészet fűtésre költi télen, esetleg szimplán csak buta.

mondjuk ekkora butaságot is régen olvastam már, hogy valaki ennyire szigetelés ellenes legyen a mai világban.

persze megértem, hogy vannak szentimentális emberek, akik ragaszkodnak a 30-40 éves semmit nem érő ablakokhoz, ahol csukott verzióban is lobog a függöny ha fúj kint a szél, vagy szívesebben nézegetik a kosztol elfeketedett kőporos homlokzatukat, mint egy olyat amit simán lemos évente egyszer egy slaggal.

egyébként nem divat leszigetelni a házat, ha kicsit is értenél hozzá akkor tudnád, hogy ha építesz új házat akkor lassan már 15 centis szigetelést kell tenned rá, hogy kaphass lakhatási engedélyt.

2015. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7.

Személyeskedő fröcsögéseddel sokat lendítettél a kérdező helyzetén. Gratula.

Akik ismernek, nem tartanak butának. Viszont láttam már "drájvitolt" 25 éves porotherm házat, ahol a műanyag ablak berakása után elkezdtek penészedni a szobák, így állandóan nyitni kellett a belső ajtókat, amikor nem akartak szellőztetni. Holott 25 évig nem volt penész. Igaz, akkor még nem volt elterjedt az automata szellőztetős ablak.


A vályogfalat,-tudod, amelyikről a kérdező írt,- kockázatos direktben szigetelni. A távtartós megoldás pedig a légrésbe bejutó hideg miatt csak félmegoldás lenne.

A lakhatásival meg ne gyere itt nekem, mert egyrészt sajnos tudom jól, milyen elrugaszkodott feltételeknek kell megfelelni, másrészt pedig a szóban forgó vályogfalhoz semmi köze nincs, mert gyakorlatilag nem lehet vályogtéglából lakóházat építeni.


Milyen érdekes, hogy a napkollektoros energiamegtakarítást valahogy nem követelik meg, ahogy a ház "becsomagolását", pedig ma már elég sokoldalúan felhasználható a napenergia családi háznál is. Csak abban nincs akkora biznisz valakiknek.


Bocs a riposztért, kedves Kérdező, de nem tartom sportszerűnek, ha látatlanban lehülyéznek.

2015. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nos igazán köszönöm az aktivitást és a vitát, mégha személyeskedésbe is megy át nem bánom,hisz mindenki egy egy véleményt képvisel!köszönöm szépen!

Tehát egy példa a házam 65nm elhasználtam melegvizre és fütésre előző hónapban 160 m3-t Egy jóbarátom 10 éve épült 95 m2-es házát plusz garázst fütött 190 m3-el Nála 20 fok volt nálam 18.

Itt gondoltam,hogy a födémen kivül a falakat is érdemes szigetelni.

Ablakok újak fábol vannak, helyi anyagból! :)

minimum 15cm-t gondoltam. ez a közetgyapot kerül vagy 4000ft ba ha hungit raknék rá plusz osb nem lenne több mint 3500ft ok 500ft,de 100nm-en 50k !! Lécek lesznek,mert tetőcsere is várható.

Tehát mégegyszer:

Fal párnafázva arra osb majd arra a 15cm hungi ragasztva dübelezve majd dryvit és stb. jó ötlet? érdemes?

2015. dec. 13. 21:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Írd már meg légyszives, hogy milyen vastag a vályogfalad, amit szigetelni szeretnél.

Én is inkább a födém szigetelést ajánlom. Nekem lambéria a mennyezetem, és kőzetgyapot volt felette. Mint utólag kiderült, a párazáró fóliát több helyen szarul tették föl. Szabályosan érezni lehetett, hogy fentről hűlünk. Leszedettem a kőzetgyapotot és kifújattam az egész födémet szórt habbal, és most jó meleg van, nem szökik el a tepedelem sok hő a födémen. Az a hőszigetelés, amin átjár a levegő semmit nem ér. Az csak a sugárzó hő ellen volt jó nyáron. Mikor 70 fokos a cserép, akkor sem volt meleg nagyon a plafon. De a téli fűtéskor nem ért semmit a kőzetgyapot a födémen.

2015. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!