Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásfelújítás-mi a sorrend?

Lakásfelújítás-mi a sorrend?

Figyelt kérdés

Lejárt a lakáskasszám,tavasszal kezdenénk a lakást felújítani(49m2,másfél szobás,a'60-s években épúlt,téglablokkos,16lakásosban).

Víz,gáz,villany,ablak-,bejárati ajtó csere,a szobákon kívül mindenütt járólapozás,a festék vakolatig történő eltávolítása(még enyves festék is van fent)nagyjából ennyit tervezek.

Milyen sorrendben szokás ezeket csinálni?

Gondolkozzak-e a gipszkartonozásban? Mis az előnyei,hátrányai?


2015. nov. 2. 08:12
 1/6 A kérdező kommentje:

Szűk 2 milla lesz...ez még "szabadfelhasználású".

Saját magunknak,nem eladásra tervezzük a kéglit.

2015. nov. 2. 08:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek kb. a fele fog kijönni belőle...

Gipszkartonozás ilyen régi szigeteletlen házon megpenészedhet, főleg nyílászáró csere után. Amúgy a sorrend:

- bontások

- gépészet, villanyszerelés

- nyílászáró csere

- kőműves javítások

- festés-mázolás, burkolás (sorrend burkolatfüggő)

2015. nov. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés a közművek cseréje.

Ezt követően a nyílászárók cseréje.

Régi festék eltávolítása majd faljavítás

Burkolás és végül a festés.



A pénz szerintem kevés lesz rá.

A víz, villany és a gázszerelésre árat nem tudok mondani mert nem vagyok jártas a témában.


A nyílászárók cseréje attól függ, hogy mennyi db-ot akarsz kicseréltetni és milyenre, alsó hangon körülbelül fél millió.


A burkolás 1200-2500Ft/m2 áron mozog + a burkolólap

Szobafestés apróbb javításokkal 600Ft/m2-től


Esetleg itt tudtok spórolni, hogy a régi festéket ti kaparjátok le, esetleg a festést is ti végzitek el.

2015. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
Igen esetleg érdemes a nyílászárókkal kezdeni hogy ha nem muszáj ne fagyjatok szét :) Most pont jó idő van. Amúgy meg ja mint előttem... Amit lehet érdemes lehet magatoknak csinálni, bontás vakarás festés bármi. Csináljatok költségvetést, kérjetek árajánlatokat, mert mindig kifut az ember ha csak saccolgat ilyet. Gondoljatok a sitt elszállításra is az se olcsó, be is szokták vállalni.
2015. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit felsoroltál munkák az kb.: 100 ezer/m2.

Szóval mindenképp úgx csinálnám, hogy szakaszolható legyen. És amit megcsináltatsz annak haszna is legyen.(megtakarítás)

Ezért első nyílaszáró csere a javítással. Plusz a fűtés. Utána ha marad lehet helyiségenként csinálni. Nem kényelmes viszont végrehajtható.

2015. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Jelenleg albérlő lakja,tavasszal kezdenénk.

-2 ablak,erkély-,és bejárati ajtó csere

-még menetes kötésű vascsövön megy a gáz,az csere(2konvektor,és a gáztűzhely marad).

-Vizet egy mester irányításával bevállalom.

-villany szinte csak anyagáras,behúzást,konnektorok,kapcsolók,lámpák kötését meg tudom csinálni,igaz,nem csillagpontos lesz,az óra után a központot egy rokon csinálná.

-festék kaparászást képesek vagyunk megcsinálni.

A burkolás amit egyáltalán nem csináltam,nem is tudok.

Festőt úgy is lehet felénk fogadni,hogy pl. csak a helyiség teljes glettelését kérem,utána a mélyalapozás,és a festés házi feladat lesz.

2~3 hónapra munkanélkülire mennék.

2015. nov. 2. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!