Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőcsere előtt állunk....

Dorcsello kérdése:

Tetőcsere előtt állunk. Creaton tetőcserepekről vélemény?

Figyelt kérdés
Valakinek esetleg tapasztalata?

2015. okt. 26. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó kis Terrán/Bramac betoncserépnek nincsen párja :)
2015. okt. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kerámiacserép lesz, ezért kérdeztem a creatont. :) De bármely cserépről szívesen hallgatok jókat, rosszakat! :)
2015. okt. 27. 06:21
 3/11 anonim ***** válasza:

elég sok cserepet láttam életemben, 6 évnyi épületbádogozás után.

a műemlék palától a mázas hódfarkúig, különböző kerámia cserepek, az olasz kolostor cserép, a beton cserepekkel bezárólag.

egy valamit kitapasztaltam, még a bramac és terrán vagy leier cserepeken szaladgálni és ugrálni lehetett, addig az összes többin lapos kúszásba mert nagyon könnyen törik.


alapjában nem rossz a kerámia cserép, de egy beton cserép sokkal tartósabb.

én tavaly cseréltem tetőt, terrának az újfajta könnyített verzióját vettem, kimondottan tetőfelújításhoz ajánlják, ahol a szerkezet nem túl erős.

ha nagyon azt akartok, akkor végül is mind1 ki mit mond róla.

2015. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 120 éves betoncserép van a melléképületen, a mai napig használható.
2015. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A ház vályog, ezért ajánlották a kerámia cserepet, a terránról eddig csak jókat hallottam. :)
2015. okt. 27. 12:47
 6/11 anonim ***** válasza:

statikailag kell megvizsgálni a szerkezetet, mert a kerámia cserép is ha megszívja magát vízzel, akkor nem sokkal lesz könnyebb mint a beton cserép.

lényegtelen hogy milyen a ház, vagy a tető ha még a kerámia cserepet sem nagyon bírja el.

persze a mázas kerámia cserepek nem szívnak vizet magukba, de a horrorisztikus ára miatt kevesen raknak olyat a házukra.

nekem is síkpalás tetőre lett téve a beton terrán cserép, és ugye a pala alatt elég gyenge a szerkezet, így plusz minden szarufa mellé be lett rakva egy 10x5-ös padló, dupla fogópár, székállás erősítés plusz lábakkal, és a koszorúhoz lekötve plusz fákkal minden szarufa, így simán elbírja bramac léccel a beton cserepet, és kb 250 ezerből megvolt egy 140 négyzetméteres tetőn.


amit fent leírtam, azt ajánlatos minden tetőn megcsinálni felújítás alatt, sokkal strapabíróbb lesz függetlenül attól, hogy kerámia vagy beton cserép megy rá.

nekem aki csinálta a tetőt, ismerem már nagyon régóta és dolgoztam is neki régen bádogozás gyanánt.

neki az első dolga volt lebeszélni a kerámia cserépről, úgy hogy még szóba sem került mit akarok rárakni :D

mind a mellett hogy én is tisztában voltam azzal, hogy a beton sokkal jobb mint a kerámia.


egyébként nem lebeszélni akarlak a kerámia cserépről, csak vannak ácsok akik le vannak szerződve mondjuk a creaton-al, és természetes hogy az az érdekük, hogy a megrendelőnek creatont ajánlják, nyilván a kedvezményért amit cserébe kapnak a gyártótól, minél több cserép fogy annál jobb mindenkinek.

csak ebben a kedvezményben a tulaj általában nem részesül, mert behúzza tőle az ács.

ugyan ez érvényes a többi gyártóra is, akik le vannak szerződve velük.

érdemes más szakemberek véleményét is kikérni a tetővel kapcsolatban, a fentebb leírtak miatt.

2015. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szakemeber nézte a tetőt, párom rokona, nincs leszerződött egy forgalmazóval sem. Teljes tető csere lesz, új gerendákkal, lécekkel. Ő a kerámiát ajánlotta, bár én is olvastam, hogy a betoncserép nm-re nem sokkal nyom többet, mint a kerámia. Ezért vagyok kíváncsi, kinek mi vált be és mi az amit semmiképp nem ajánlana! :)
2015. okt. 27. 18:40
 8/11 anonim ***** válasza:

A mi öreg házunkon ilyenre lett cserélve 5 éve,nagyon szépen áll,az alátétfólián szinte nincs por,annyira jól zár.

[link]

2015. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Egy éve lett kicserélve a tető teljesen és creaton cserepet tettünk rá. Kemény nem törik ha sétálsz rajta,de a tetőn nem sokan szaladgálnak. Szépis én meg amugy sem vagyok a beton híve s mindamellett 50 év gyártói garancia jár rá mindenképpen kérd ezt onnan ahonnan vásárolod csak számlára!!
2015. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2015. nov. 19. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!