Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falon, csak kis területen,...

Falon, csak kis területen, kb. fél nm-en levert vakolatot vissza lehet pótolni csemperagasztóval is?

Figyelt kérdés
2015. okt. 15. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát ha lehet símítani mint a vakolatot akkor biztosan. Ha meg gletteled is akkor meg pláne.
2015. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kérdés, hogy lehet e glettelni, vagy ledobja majd magáról(?)
2015. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen glettelném is, lehet hogy a glettet meg ledobná? :S
2015. okt. 15. 10:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném , attól hogy barkács megoldás még lehet jó. Én is csináltam ilyeneket betont kentem le olvasztott kátránnyal mert le dobta a vakolatot a vizesedés miatt. Mivel a kátrányon nem áll meg a malter be fröcsköltem hígabb csemperagasztóval. Az rákötött arra meg ment a malter. Azóta is tökéletes.
2015. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs más megoldás akkor csináld. Egyébként nem szakszerű, és lehet bajod vele később...


A glettet nem dobja le, de rossz lesz vele dolgozni.

2015. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A csemperagasztó sokkal drágább, mint akár a zsákos vakolat. Más a hőmozgása, idővel szépen elválik a vakolattól. Ha nincs szerencséd és kicsit nedves a ház, vizesedni is fog körülötte.
2015. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 chevyv8 válasza:
Tökéletes lesz.
2015. okt. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 chevyv8 válasza:
26%
És a fentebb hozzászólóval ellentétben közlöm, hogy a legolcsóbb megoldás! Simítani nem kell külön, síma felületet ad, jól szárad , tükörre glettelhető.
2015. okt. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A Tengerész ***** válasza:
Gondolom azért, mert az van kéznél, mert amúgy nem arra való, de nyugodtan kijavíthatod vele a vakolathibát, tökéletes lesz. Kicsit nehezebb lesz vele dolgozni, mint a meszes vakolóhabarccsal. Ha vastagabb a vakolat, merthogy nyilván alkalmazkodnod kell a meglévőhöz, akkor több rétegben vidd fel, mert ha egyszerre vastagan kened megfolyhat, szikkadáskor meg megrepedezhet. De ha egyszerre nem kensz fel fél centinél többet tökéles lesz. Simításhoz használj ha nincsenek célszerszámaid egy darab Hungarocellt, evőkanállal, tortaszeletelővel, spaklival, lemezdarabbal, bármivel amid van rárakod a masszát a kéttenyérnyi Hungarocellre és rámasszírozod a falra. A falat előtte nedvesítsd meg ez fontos!
2015. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért gondoltam a csemperagira mert a vakolattal nem tudok dolgozni, felkenem aztán lecsúszik, kidudorodik ahogy meglóg, vagy leválik.Hiába, nem vagyok kőműves. De be akarom kenni azzal a fehér löttyel, valami tapadóhíd amit a járólapozás előtt is szoktak használni, hogy jobban megtapadjon.
2015. okt. 17. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!