Érdemes éjszakai (vezérelt) áramot beköttetni? Mit szokás arról legálisan üzemeltetni?
Villanybojlerünk van. Meg hűtő és mosógép, ami még szóba jöhet szerintem. De az nem lenne jó, ha ezek csak akkor működhetnének, amikor éppen van vezérelt áram, úgyhogy mágneskapcsolót használnék.
A mágneskapcsoló illegális?
visszatérve a "hülye, aki vezérelt áramot vesz" mondatodra:
akkor ne vegyél!
nekem megéri, és 1000-ből 999 embernek megéri, de azt is megmerem kockáztatni, hogy 1000-nek.
mégis miért lenne 2 féle, ha teljesen ugyanazok lennének a feltételek? ha bármikor használhatnád, akkor mitől lenne olcsóbb?
ha bármikor kellhet, akkor ott a másik alternatíva: használd a normál árast! senki nem tart vissza!
melegítheted a bojlered egész nap, nem akadályozza meg a szolgáltató, de akkor többet fizetsz.
mindenki döntse el maga, mi a prioritás számára.
a másik hozzászólónak: a cukros példa SEM helytálló, ezt kifejtettem.
de hogy hogy jön egy államilag szabályozott tevékenységhez egy olyan példa, hogy ha felcsinálsz egy nőt, fizetheted a gyerektartást .... teljességgel érthetetéen, és még csak nem is jó példa.
1. nem vagy köteles belemenni az egyéjszakás kalandba.
2. ha nem ismered, nem kell neki hinni, hanem oldd meg te a védekezést! már csak a saját érdekedben is, mert bármit elkaphatsz.
3. nem kell birkának lenni és a farkad után menni.
4. ha meg az élvezet az első, akkor vállald a felelősséget, hogy utána 20 évig fizethetsz!
itt is priorizálhatsz, mi a fontosabb: a biztonság, vagy az élvezet?
helyesen jár el a jog, ha birka voltál, fizess! a védekezés közös felelősség, nem csak a nő dolga!
ketten vagytok ott, ketten csináljátok meg a gyereket, nehogy már csak az egyik legyen felelős érte!
Anyázás helyett szerintem tisztázzuk a lényegi kérdéseket.
1) Ha felszerelek egy mágneskapcsolót, ami annyit csinál, hogy ha éppen van vezérelt áram, akkor arról megy a villanybojler, ha meg nincs, akkor a nappaliról, ez olyan dolog, amivel jogsértést követek el?
2) Mit jelent az, hogy "nem kapcsolható"? A villanybojler hőfokát le tudom venni, és azzal lényegében kikapcsoltam. A hőtárolós kályhát is biztos vagyok benne, hogy ki lehet kapcsolni, mert pl. nyáron elég rossz lenne, ha végig melegítene. Szóval számomra kérdés, hogy mit is lehet akkor legálisan rákötni az éjszakai áramra? Mi az, hogy "nem kapcsolható" fogyasztó? A hűtőmet sem tudom kapcsolni, csak beállítani a hőfokot, ahogy a villanybojleren. Akkor az is mehet rá?
Én szívem szerint három dolgot kötnék rá:
- villanybojler, de mágneskapcsolóval, vagy valami olyan megoldással, amivel át tudom kapcsolni nappali áramra, amikor szükség van rá.
- hűtőszekrény / fagyasztó, szintén úgy bekötve, hogy normál áramról megy, amikor nincs vezérelt.
- mosógép, amit el lehet indítani időzítve úgy, hogy éjjel mosson, amikor van vezérelt áram. (vagy olyan gép (pl. régi Hajdu), amit csak bekapcsolok, és majd amikor megjön az áram, akkor kimossa a ruhákat, vagy modernebb gép, de akkor az elé is kell mágneskapcsoló, hogy addig is nappaliról kapjon áramot, hogy működjön a digitális órája / időzítője).
Ezen kívül esetleg elektromos padlófűtés lenne, ami majdnem olyan, mint a hőtárolós kályha, és nem gond, ha csak szakaszosan fűt, mert a lakás elég jól tárolja a hőt addig is. De ez csak jövőbeli terv, nem érdekes most.
Szóval engem ez érdekelne. Mit köthetek rá, szabad-e ilyen mágneskapcsolós megoldással automatikusan váltani a kétféle áram közt, és a fent részletezett fogyasztókkal megsérteném-e a szerződést a szolgáltatóval.
Pont 1: Nem.
Fűtés, erre van a H Tarifa ;)
Bekötés.
Szolgáltató részéről elvileg ingyenes.
Ám mégse felelt meg nekik a régi jó állapotu fa doboz, beletettek egy műanyagot. Oszloptól házig vezetéket kicserélték. Így az ingyenes elég sokba jött.
Amúgy lehet csinálni plusz konnektort amin az éjszakai van....
maga a bekötés ingyenes.
ez a kis leírás pedig helytelen.
nem nekik nem felelt meg, hanem EU-s szabályozás, nem a szolgáltató találja ki. neki is be kell tartani a szabályokat. a fa tűzveszélyes. főleg egy 10-20 éves, kiszáradt deszka.
nem ők tették be a műanyag dobozt és nem is vezetékeltek. ez sem igaz. ezt csak regisztrált szerelő csinálhatja, aki levizsgázott a szolgáltatónál. de az az ember egyéni vállalkozó, nem keverendő a szolgáltatóval.
Lehet jogászkodni, az elv az tiszta:
1. Azért (is) adja olcsóbban, hogy manipulálhasson vele szükség esetén. Anno a budapesti rendszer azért készülhetett el, mert ez a szükség esetén lekapcsolható rendszer erőművi beruházást tett feleslegessé.
2. Olyan berendezést ajánlatos róla üzemeltetni, aminél nem okoz gondot, hogy mikor van szufla, mikor nincs, mert az, hogy napi átlagban X energiát kap, az kielégítő.
Nyilván te is rengeteg amerikai piffpuff filmet látsz a tévében, amelyekben általában van egy genya ügyvéd, aki kihozza a gazembert a börtön fenyegetése alól. A mágneskapcsoló és egyéb az ez a kategória, mert az elv az tiszta. :)
Megadtad a képletet, hogyan tud a szolgáltató bemenni...
Már, ha igaz lenne, amit írtál, amiben én, bocs, kételkedem. Bemegy oda bármelyik hatóság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!