Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elhagyható a mélyalapozó...

Elhagyható a mélyalapozó glettelés előtt?

Figyelt kérdés

Feltétlen kell mélyalapozóval kezelni a falat ha nagy felületet glettel az ember?


Biztos hasznos, de egyrészt a természetesség híve vagyok és nem tetszik a gondolat hogy műanyagot kenek a falra, a fal szellőzését is gátolja azt olvastam, meg szerintem ez is egy modern kori okosság amit el lehet hagyni. Meg előbb volt glett mint mélyalapozó, aztán mégis működött.


Mivel lehet kiváltani vagy mire kell fokozottan figyelni ha nem alapozózom le a falat?



2015. szept. 1. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha új vakolatra glettelsz akkor nem kell.


Meg elhagyható réginél is, ha mindenképp szivatni akarod magad, de nem azért találták ki a mélyalapozót, hogy mindenkinek rossz legyen, hanem hogy amit felteszel az pár évtizedig ott is maradjon és ne kelljen három évente újra csinálni.


Modern okosság, így van. Régen ilyen glett anyagok se voltak - mondjuk ezek se természetesek már - meszeltek minden évben, tapasztottak, nem sajnálták rá az időt.


Ha nem alapozol legalább vizes seprűvel, vagy meszelővel portalanítsd a falat.

2015. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mélyalapozó ebben az esetben azért kell, hogy az elöregedett, porló vakolaton kialakuljon egy szilárd réteg, amihez a glett odatapad. Különben ahogy húzod a glettet, jön fel a vakolat felső rétegével együtt... A mélyalapozóval az újravakolást tudod elodázni egy darabig.
2015. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó alaposan vizezd be a vokalatot, majd hagyd 10 percre pihenni és utánna megint. Ez kicsit megköti a cuccot a vakolatban. A glettnek az állaga pedig tejföl szerű legyen és a még nedves vakolatra kell kenni.

Én most egy 120 éves vakolatot újítok így és nekem se nagyon tetszik a gondolat, hogy műanyagot kenjek rá :)

Amire érdemes odafigyelni, hogyha a nedvesítésnél vannak olyan foltok, amelyek nem akarnak bevizeződni, akkor azokat érdemes kikaparni. Az salétromos kicsapódás és az életben nem fog hozzátapadni semmi se, mert csak porlik.

2015. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!