Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szeretnék beltéri ajtót...

Szeretnék beltéri ajtót mázolni. Mivel ajánlatos mázolni, ecsettel, vagy kis hengerrel? Valamint kell-e hígítani a teljesen újonnan vásárolt festéket. És milyen festék kell, ha mattot szeretnék?

Figyelt kérdés
2015. aug. 20. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen az ajtó? Hagyományos panel-ajtó, vagy fa, vagy egyéb?? És milyen színű? És milyen színt szeretnél, azon kívül, hogy matt legyen??
2015. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
oldószeres vagy vízbázisú festék?
2015. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ajtó nem panel épületben van. Fehér színűre szeretném, és nem tudom, hogy jelenleg vízbázisú, vagy oldószeres festék van-e rajta? Gondolom fa az anyaga, mert elég nehezek az ajtók.
2015. aug. 21. 07:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha sima felületű az ajtó, akkor hengerrel egyszerűbb. Amennyiben kazettás, nem egysíkú, akkor ecsettel célszerű. Ha már van rajta festékréteg, akkor vagy lecsiszolod, vagy simán lefested. Zománcfestékből is van pl. selyemfényű, ami nem csillog látványosan. Ha lecsiszolod, akkor utána kenheted lazúrral is, én az alapmázolt, kazettás ajtóimat nyír színű (gyakorlatilag fehér)lazúrral festettem, ami nem fényes, viszont az erezetmintát szépen megtartotta.
2015. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. aug. 22. 07:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!