Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásba szeretnénk...

Panellakásba szeretnénk klímát, kell hozzá engedély?

Figyelt kérdés
Nincs erkélyünk, és járda megy alattunk. Szerintetek lehetne beszereltetni klímát? Kell hozzá valamiféle engedély?

2015. júl. 19. 10:02
 1/5 JulesM111 ***** válasza:
98%

Elméletileg igen. Összeszeded a tulajoktól (80%) a beleegyezést egy aláírás formájában, majd az önkormányzatnál is áldást adnak a tevékenységre.

Gyakorlatban le van ejtve, klímát fel, víz ne csöpögjön le a járókelők fejére, stb.

2015. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ha elméletben a teljesen hivatalos megoldás szerint kell is az engedély, a gyakorlatban akkor sem ellenőrzi senki, és legfőképpen nem büntetnek érte. Nálunk a környéken sokaknak van, és senkit nem büntetnek, nem szedetik le, pedig nem kérnek engedélyt rá. Mi se kaptunk aláírós lapot, pedig a házra került több klíma is, mióta odakerültünk.
2015. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Az nem biztos, hogy nem büntetnek. Régebben olvastam olyat, hogy annyira zúgott, hogy a szomszéd nem tudott tőle se aludni, se semmit csinálni. Bejelenetette, következett a zajszintmérés, stb.

Persze ez elég szélsőséges eset, és nem mai, a modern klímák már biztosan halkabbak.

Azért kérdezz rá, amikor megveszed, mert ha tényleg zörög-zúg, akkor lehetnek belőle problémák.

Pl. én sem hiszem, hogy tűrném, ha egy állandó monoton zúgás miatt nem tudnék se pihenni, se tévézni.

2015. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed egy klimaszerelőtől,ő az aki minden megoldást tud.
2015. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy kell engedély, de leszarják általában. Hasonló esethez viszont pont tegnap volt szerencsém, mint amit a 3-as leírt. Kötelezhetnek arra, hogy lecseréld vagy eltávolítsd, ha túl hangos.
2015. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!