Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi a műgyanta ára úgy...

Bea1220 kérdése:

Mennyi a műgyanta ára úgy általában?!

Figyelt kérdés
Padlót szeretnék kiönteni amit előtte fa korongokkal rakok ki. Erre jönne rá a műgyanta.
2015. jún. 30. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Webáruházban, amit találtam padló kiöntő gyantát az 1400.-/kg

A szabályos kör alakú korongok felületkitöltő képessége 90%, de mivel a fa nem szabályos sem méretre sem alakra így 20%-kal szerintem lehet számolni.

1kg műgyanta 0,87 Liter térfogatot képvisel.

Mondjuk 3cm-es korongokkal számolva 1m^2 területre 6 liter műgyantára van hozzávetőlegesen szükség, ami 7kg műgyantának felel meg körülbelül. Ha az általam legolcsóbban talált öntőgyanta 1400HUF/kg így csak a gyanta bekerülési költsége 9800 HUF/m^2. Ha nagyon pontosan tudod lerakni, esetleg vékonyabb lapokból akár ez a harmadára is csökkenhet olyan 3500 HUF körül és ugye erre jön még a korongok ára.

Bocsánat, hogy így leírtam csak nekem is tetszik a téma, és utánaszámoltam kicsit :)

2015. júl. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia. köszönöm szépen a választ nagyon sokat segítettél!

A webáruháznak mi a címe, esetleg linket tudsz küldeni róla?

2015. júl. 2. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze:

[link]

2015. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A műgyanta padló árakat négyzetméterre vetítve állapítják meg a kivitelezők, melyről itt tájékozódhatsz [link]
2017. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!