Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet egy regi piszkos...

Hogyan lehet egy regi piszkos es eros szagu szonyeget otthon kitisztitani?

Figyelt kérdés
Egy regi kezi szovesu perzsa szonyeget kaptunk a hazzal egyutt, most azt szeretnem kitisztitani. De nagyon poros piszkos es igen budos, mert az elozo tulaj hazi allatai rapiszkitottak. Hogyan tudnam hatekonyan kitisztitani?
2015. jún. 16. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól porszívózd ki. Majd puha kefével (nem szivaccsal) ecettel keféld át az egészet. Ha kell, akkor ismételd meg. A szagot is elveszi, és a színeket is visszaadja. Hatásosabb és jobb, mint bármilyen szőnyegtisztító, és nem kell utána újra porszívózni.

Tapasztalat.

2015. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon számít a mérete. Ha belefér a fürdőkádba és ott ruhanemű módjára kíméletes kézi mosásnak lehet alávetni (proteáz enzim nélküli mosószerrel !!), akkor inkább azt javasolnám. Nálam ez egy 200 éves 120 x 150 cm-es szőnyegnél bevált. Ha nagysága miatt nem fér bele kádba, akkor kölcsönözz valahonnan egy szőnyegtisztításra is alkalmas takarítógépet és azzal több lépésben (többször megismételve a dolgot), mindkét szőnyegoldalt ki lehet tisztítani. Javaslom, hogy a sérült széleket, esetleges szakadásokat, lyukakat vagy előbb javítsd (javíttasd) meg, vagy legalább is rögzítsd a bomló részeket.
2015. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a kitisztítás nagymértékben függ a szőnyeg méretétől. Ha lehet, akkor a #2-es válaszoló által írt fürdőkádban való kézi mosás a legpraktikusabb.

Ha gyapjú a szőnyeg én a mosóvízbe 3-4 evőkanálnyi WU2 sampont, és ugyanennyi ecetet tennék.

Ha a szőnyeg nagyobb, akkor egy kerti porolóra, vagy faágra felteríteném, vagy végső esetben egy tiszta betonozott részre fektetném. Slaggal (tiszta ivóvízzel) rendesen lecsapatnám, hogy teljesen átnedvesedjen, és egy vödörbe 2-3 liter vízbe mosó törzsoldatot csinálnék a fent is említett 3-4 evőkanályni WU2 sampon és 3-4 evőkanál ecet hozzáadásával, majd erős kefével felhordanám a szőnyegre és jó alapos habképződés közben átsikálnám. Végül slaggal jó alaposan kiöblíteném belőle a mosószert, mind a két oldalát meg szoktam slagolni.

(Kútvizet nem használnék, nehogy a vastartalma elszínezze a szönyeget.)

A porolóra függesztve kánikulában 1-2 nap alatt megszárad, pláne, ha egy kis szél is fúj. Kis faág távtartókat szoktam a két összesimuló oldal közé támasztani, hogy a belső oldalnál is járjon a levegő, ha lusta vagyok megfordítani...

2015. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!