Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha sötét szint akarok festeni,...

Ha sötét szint akarok festeni, (sötétkék) mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
2015. máj. 31. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdemes a glettelt, becsiszolt falat megkenni falfix-szel. Ha megszáradt, utána mehet rá a sötétkék. A kék a legerősebb színező szerintem, de nem lehet a végtelenségig adagolni a színezőt a festékbe. Ha túl sok kerül bele, akkor a festék száradás után is foltos marad. Ebben az esetben vagy világosabb színt kell választanod, vagy olyan festékboltba kell bemenned, ahol foglalkoznak festék keveréssel. Ott úgynevezett bázishoz adják a színezőt, és az már megfelelő lesz a számodra. persze az nem olcsó mulatság. Ebben az esetben is ajánlom a fele-fele arányban hígított falfix-szet alapozásnak.
2015. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ki akarom kevertetni a sötétkéket. A falfixet festés előtt vigyem fel, vagy mondjuk az első kék szin megszáradása után?
2015. máj. 31. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a fal már korábban festve volt diszperzióssal, akkor véletlenül se használj falfixet. Telibe glettelt falnál van némi jelentősége az első festékréteg előtt. Igyekezz reflektorral súrlóban átnézni még a glettelést, mert bár a második réteg előtt kékkel kikevert glett-tel kiflekkelheted amit nem vettél észre apróbb hibákat, az már nagyon sötét színnél esetleg meglátszódhat ha nem fested elő a végső réteg előtt a foltokat. remélem érthető voltam.
2015. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most akkor használjak falfixet vagy ne? Olvastam olyat is hogy valaki a festékbe önti, de nem látom az értelmét.
2015. máj. 31. 19:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Én az erős színeknél mindig falfixezek, és soha nincs gondom vele. Miért ne fixezhetne diszperziós festékre? Arra kell csak vigyázni, hogy nagyon ne folyjon meg. Nyugodtan falfixezhetsz az első festés után. De mint írtam, csak akkor kell,ha nagyon erős a szín. Amit a kollega írt, hogy ha volt már festve,akkor ne használd az azért érdekes, mert tiszta folt lenne a végeredmény.
2015. jún. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én is fixeznék a sötétkék alá, függetlenül az alaptól. Úgy ahogy az 1-es írta. És valóban tehetsz az első kenésbe is. Attól csak jobb lesz. De tényleg ne folyjon meg a falfix.
2015. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát összegezve:

Az első sötétkék után falfixezhetek, úgyhogy az ne folyjon meg, és tehetek a festékbe is.

2015. jún. 1. 10:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy használ falfixet, simán lehet foltosan festeni ha nem egyenletesen hordja fel vagy eltérő a keretezés (ecset és kisteddi) és a nagyteddizés felvitt mennyisége, eldolgozása. A falfixen még meg is csúszhat az egész mint egy üveglapon ha erős a keverési aránya.
2015. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy írtad kérdező. A falfixet 50-50 %-ban érdemes meghígítani. A második kenést is érdemes kicsit meghígítani, mert nem fog szívni a fal, könnyű lesz kenni, és kevesebb anyag fog fogyni mint az első kenésnél. (Ez is a falfixnek köszönhető) Ha elakadsz bármivel írhatsz nyugodtan privátot, válaszolni fogok rá.
2015. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

13.000 ft a festék ( 3 liter) szóval nem akarok kockáztatni. Sok segitséget kaptam, köszönöm mindenkinek.

Ha valami még eszetekbe jut irjatok.

2015. jún. 1. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!