Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel szigeteljek belülről...

Mivel szigeteljek belülről egy falat?

Figyelt kérdés

Adott egy 55éves "kádár~kocka" .A fürdőszoba mellett van a spájz,ami fűtetlen. Mivel valami nagyon vékony válaszfal van a kettő között(kb 8~10 cm-s cserépszerű,üreges a fal)nagyon gyorsan lehül,és-mivel annál a falnál van a kád-szinte "süt" a csempe a hidegtől.


Mivel szigetelhetem a spájz felől?


2015. febr. 11. 19:59
 1/8 A kérdező kommentje:

A spájz alatt kis pince van,ezért pl.egy plusz sor téglát nem bírna ki.

Olcsóbb megoldást keresek,mi lehetne a nyerő? Hungarocell? Gipszkarton? Ytong?

Egy 2,6 x 2,75 m-s falről volna szó.

2015. febr. 11. 20:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Már létezik belső szigetelő is ,ez nem vastag ,a falra kell felragasztani.
2015. febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jól értem a spájz nem fűtött helyiség?

Akkor hungarocellel. 5 cm tökéletes lenne.

2015. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen,jól értetted.

Tele van a net a drágábbnál drágább belső szigetelésekel,én is inkább a hungarocell felé hajlok. bár van hely,de még a vékonyabb is elég lehet?

Nézegettem a porózus farostlemezt,és a Multipor hőszigetelő lapot is.

2015. febr. 11. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Azok a drága anyagok abban az esetben érdekesek, ha külső falat szigetelsz. Ott már figyelni kell harmatpontra, páralecsapódásra. Az épület falának egyéb lehetséges károsodására. Ez egy belső fal, és hideg oldalon se fog fagyni(főleg nem a falban), ezek elhagyhatóak.

Elég vékonyabb is, pénztárca kérdése. 10 m2 5cm vastag hungarocell nem a világ pénze. Egy festő felrakja, és elgletteli.

2015. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet parafából készített lapokkal is szigetelni a falat.Árulnak olyan festékeket ami műanyag bevonatos és lehet lemosással takarítani.Ki kellene próbálnod egy kis darabon ahol az áramlás a legintenzívebb,hogy a szigetelés után nem fog-e penészedni a pince és annak fala vagy a fürdőszobád? A pince lejárata le van takarva?
2015. febr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hideg oldal felől hőszigeteled, akkor az épületfizikailag külső hőszigetelésnek számít, tehát a sima EPS ("hungarocell") is jó.

Azt gondold végig, hogy ezzel nem csak a fürdő lesz melegebb, de a spájz is hidegebb, okoz-e ez problémát.

2015. febr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem,megerősítést kaptam Tőletek. Ha jön a jó idő,húzok egy 4~5 centis hungarocellt a kamrába a fürdővel közös falra. Maga a kamra inkább lomtár,tele régi szekrénnyel,a tisztítószerek,évtizedes műszaki cikkek,bőröndök-és egy gázóra van benne.

A pince tulajdonképpen a lábazat(1,1m),ami nem lett feltöltve,viszonylag "komoly" ajtóval,ott a borok,pálesz,és az üres üvegek(befőttes is) van lent. Anno titkolni is kellett apámnak(a gázóra miatt).

2015. febr. 12. 08:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!