Mi történik akkor, ha egy zárt fűtési rendszer legmagasabb pontján nyitott légedényt helyezek el?
a keringető pont lefele nyomja a levegőt és nem felfele, igaz, hogy megmozgatja, de a radiátor közepéig nyomja le. pont ellenkező irányba, mint ahol a légtelenítő van.
a megrekedt levegő nem akkor jön ki, ha elindítjuk a keringetőt, hanem ha áll.
ha akkor se jön ki ha áll, akkor kell feltölteni a rendszert úgy ahogy a linken van
""""""""""Bocs 11 es,de akkor mozdul el a levegő,és jut el alégtelenitőkhöz,ha jár a keringtető sziv."""""""""""
persze, hogy elmozdul a levegő, ha áramlik a víz alatta, de nem jut el a légtelenítő ponthoz, mert a víz iránya nem arra viszi, hanem lefelé mozgatja és egyszer csak megáll a légbuborék, mert a felhajtó erő ami hat a buborékra és a vízáram lefelé hajtó ereje kiegyenlítődik. Ilyenkor a vízáram átfolyik a légzsákon . Amikor leáll a vízáram, visszamegy a helyére a légzsák.
ha meg lenne fordítva a vízáramlás, akkor hajtaná a légyzsákot a légtelenítő felé és a levegőbuborék sem állna ellent, mert felfelé akar menni a víztérből, amerre amúgy is viszi a fordított vízáram.
a víz körbe megy és egy irányba megy.
a légtelenítő akárhol lehet de a konkrét légbuborékot a felette lévő légtelenítő tudja csak kilégteleníteni. a vízáram viszont lefelé tereli a bubirékot
A légbuborékok is felfelé szállnak,na maradjunk ennyiben .
Nem olyan gyors ám a viz áramlása a radiátorban ,mit ahogy azt gondolod .
a légbuborék ha nem megy ki önmagától a rendszerből amikor nincsen bekapcsolva a motor, akkor a vízáramlás megindulásával, ha bekapcsol a motor, pláne megy ki onnan.
a linken meg van fordítva a vízáram iránya, ekkor viszont kimegy a levegő
a levegő akkor is benn maradhat egy radiátorban, ha amúgy a lejtések jól vannak beállítva és a megfelelő irányban vannak lejtetve a csövek és a radiátorok. A belső buborékok a vízrendszerben nem úgy viselkednek, mint a vízmérték buboréka az üvegben. A régi csövek és a régi radiátorok belső felülete és a buborék közt, felületi feszültség van és hiba van lejtetve, nem mozdul a levegőbuborék semerre, álló vízáramnál.
Köszönöm a válaszokat.
Ha jól értem, akkor a tágulási tartály gumiballonjának nyomása, valamint a jól beállított szivattyú nyomása "tart ellen" a felette lévő vízoszlop nyomásnak. Ezek szerint ha minden tökéletesen be van állítva, akkor a legfelső ponton akár nyitottá is tehetem a rendszert egy nyitott víztartállyal, a víz pedig a tartályban a hőtágulás miatt hol magasabb, hol alacsonyabb vízszintet fog okozni (gondolom ezzel párhuzamosan a tágulási tartály ballonja is hol kisebb, hol pedig nagyobb lesz). Így akkor a légtelenítési problémám elvileg megoldódhat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!