Vegyestüzelésű központi fűtésnél milyen csövezést csináltatnátok?
Családi házamban vegyestüzelésű rendszer szeretnék kialakíttatni. Ti milyen csövezést ajánlanátok? Ahogy hallottam van réz, szénacél és henco csövezés. Vegyestüzelésű lemezkazán és puffertartály lesz berakva a radiátorok pedig d-ég acéllemez lapradiátorok. Melyik lenne szerintetek jobb? Hencoval a csempe és a padló alatt vinni a csöveket vagy hagyományosan acél csövekkel esetleg a drágább rézcsövekkel? Az nem zavarna ha látszódnának a csövek csak a lényeg hogy megbízható legyen. Félek ha csempe alatt megy akkor ha esetleg 10-15 év múlva szivárogni fog valahol akkor az egészet fel kell szedni...
A hozzáértők segítségét örömmel venném :)
Akkor csak marad szerintem az ötrétegű cső :)
Azt esetleg megtudná mondani valaki, hogy egy 20 nm -es szobába aminek a belmagassága 2,7, van egy régebbi típusú ablak (2 szárnyas plusz egy 1 szárnyas szunyoghálós) kb milyen radiátor kellene a D-égből? Elég lenne egy 600*2000-es vagy inkább 2 db 600*1200-as?
2 oldalról lenne fűtve és szigetelés nincs a házon. Régi tömör téglás épület.
Abba a szobába 600*1300 22DK elegendő, mivel a saccolt veszteséged 2,7 kW körüli. A 600*2000 ennél 2 kW-tal többet tud, szerintem erős túlzás.
Persze ha később át akarsz térni gázfűtésre kondenzációs kazánnal, akkor a 600*2000 jó választás.
Kedves 12-es válaszoló,
Ez az oldal azért jött létre, hogy azok, akik valamely témában laikusnak tekinthetők, válasz(oka)t kaphassanak a kérdéseikre, nem pedig azért, hogy laikus válaszolók "helyreigazítsák" az adott estben hozzáértőbb társaikat. Lenne egy többgombócos fagyim arra, hogy a "8-as" kolléga tudná, hogy hívják azt, amit te: "nagy 80cm.es csőszorító"-nak titulálsz.;-P
#15 ne idegeskedj, árt az egészségednek :'D
am nincs kedven neked leírni dolgokat, mert nem pazarlom a drága szombat esti időmet rád, viszont amit ide firkantottál elég nagy butaság...
#14 pacsi, abban a fagyiban biztos lehetsz :D
Csináltam központi fűtést rézcsővel, és műanyag csővel is. A rézcső idomai olcsók, de maga a cső horror. Itt nálunk 2000Ft volt métere a 18-asnak, az idomai meg 100-300Ft körül mozognak. Műanyag cső métere 200Ft körül (az 5rétegű), de az idomai 800-1600Ft között változnak. Ha hosszú vezetékezés kell, akkor nem kérdés, hogy műanyag.
Más szempontból a szerelés a réznek elég aprólékos tökölős munka, műanyagnál sokkal egyszerűbb, ráadásul a csőnek van némi hajlékonysága, nem kell mm pontosra csinálni.
Mivel az egészet én szereltem és nem vagyok szakember, én nem mertem falba meg padló alá illeszteni, látni akarom ha/amikor javításra szorul. Nem túl esztétikus így falon kívül, de rendkívül praktikus. Pl. padlóba süllyesztett vezetékeket fagytalanítani (amikor nem lakjátok télen a házat, és nem akartok fűteni) kompresszort igényel, falon kívül elvileg könnyebb.
Szülői házban vascsövek vannak már több, mint 20 éve, és egyelőre nem volt gond vele, viszont a szerelése sokkal drágább (lehetett, nem tudom arra már nem emlékszem).
Műanyagot javasolnám.
Ha pedig már úgyis most kerül kiépítésre az ilyesmi, akkor gondoljátok át, hogy beraktok egy hőcserélős bojlert is a központifűtésre. Hosszútávon lehet megéri.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!