Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Járólapozás és laminált padló...

Járólapozás és laminált padló letétele házilag? Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

A nappalit és lehetséges, hogy a hálót laminált padlóval szeretnénk burkolni ( a kettő együtt olyan 32nm kb). Jelenleg padlószőnyeg van mindenhol.

Az előszobát-folyosót, fürdőt, wc-t, konyhát pedig járólapoznánk - itt jelenleg is az van, de mozog, kong. Milyen nehéz azt felverni? Panellakás, nem akarunk sokáig zörögni. Illetve a fürdőben és a konyha egy részén csempézni kellene - most is az van fenn. Valamint a wc-n gondolkodom, hogy lehet azt is csempéznénk egy darabon - vagy egészben.

Időben ez mennyit takar, illetve mi meg tudjuk-e csinálni? A padlót biztosan, férjem már sok olyat csinált, a járólapozásban nem vagyok biztos, bár anyáméknál figyelt, hogy csinálják. Meg relatíve kis helyről is van szó.

4 lépcsőházas, 10 emeletes paneltömb, a lehető legkevesebb zajos nappal szeretném megoldani.


Bézses alapszínt szeretnék, pár bordó, vagy bordó mintás csempével, ha ez számít.

A lakás alaprajza (nagyjából nm-ekkel):


[link]


Milyen összegekre számíthatunk?


2014. okt. 19. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg fogsz lepődni, ha házilag csinálod az anyag árába fog kerülni. A you tub-on találsz videót és hajrá.
2014. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Az anyagárat sem tudom, hogy mennyi lehet. Sosem csináltam még, csak láttam. Azért kérdeztem egy kb. árat
2014. okt. 19. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
laminálttal kevesebb gondod lesz, az házilag lerakható. de a járólap...ha még meg sem próbáltad, akkor neki se kezdjél, mert olyan is lesz, csak elméletbe könnyű.
2014. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyagár, hidegburkolat, nagyon kb: 3500.-Ft/m2, laminált 2100.-Ft/m2, +bontás költségei (sittes zsákok, konténer)
2014. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk járólap kb 1300m2-től a csillagos égig. Ha jó minőségű drágára nem futja vegyél sima gres lapot. Strapabíró nem kopik én a teraszra vettem ilyet olcsón az obi-ban és szerintem szép. Olcsó szintén az obiban a hozzávaló ragasztó pl:inter project márkájú, nagyon jó. Aztán videózz. A laminált ára hasonló lehet csak sokkal egyszerűbb lerakni biztos erről is van videó. Ha szőnyeget is teszel ide oda rá akkor szintén elég az olcsóbb ha nem akkor ebből egy kicsit vastagabb jobb kell. Lerakásához 1 db olcsó dekopírfűrész kell.
2014. okt. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A járólapot egy laikusnak jóval nehezebb lerakni mint a lamináltat. Utóbbihoz elég egy dekopírfűrész meg egy tapétaszike a habanyag beszabásához és csak a soreltolásra (kötés), illetve a falnál a megfelelő dilatációs hézagra kell ügyelni. Vannak már olyan szegélyek, amelyek gyönyörűen takarnak mindent, sőt a sarkokba van vágástakaró is.
2014. okt. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anno mi is le raktuk konyhába.sajnos még azt se tudtuk milyen anyagoit kell keverni .

hivtunk olyan ismerőst aki csinált már.igy ősszejöt.kb 10év telt el azota .Már máskép csinálnánk,de ezt hivják tanulásnak.

Szerez valakit aki segitene neked!!Egyedül ne,szenvedni fogsz és pénz ki dobás.

2014. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egy csempevágót feltétlenül szerezz valakitől mert anélkül bajos lesz. Ha van "barkács" érzéke akkor simán megcsinálja
2014. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!