"Ha lehúzás után folyamatosan ereszti a vizet akkor nem a töltőszelep lesz a hibás,hanem az öblítő szelep."
A kérdező ezt írta: "Lehúztam a wc-t és a tartály nem hagyja abba a töltést így a wc-be folyik a víz."
Szóval nem zár el a töltőszelep, és túlfolyik a tartály!
Ezt pedig okozhatta a vízvezeték cseréje is, amikor megmozdul minden szemét a rendszerben és képes megakasztani a szelepeket.
Kérdező: egy jó Jakab-szelep tisztítás segíthet!
Elég lett volna elzárni a bemenő vizet, és minden öblítés után "kézzel" tölteni a tartályt, akkor legalább tudjátok használni a WC-t amíg a szerelő odaér, valamikor emberi időben.
2014. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
20/20 anonim válasza:
Alapvetően 3 helyen lehet gond: 1/ alul a gumimembránnál, ami zárná a víz leeresztést (baktériumtelep elnyálkásította, vagy szilárd szennyeződés gátolja a zárást), 2/ az úszó mozgása akadályozott, 3/ a vízbeeresztő szelep nem zár (elkopott vagy szennyeződés gátolja a zárást, így folyamatos a tartály telődése és a túlfolyón távozik a víz). Lehetséges hiba behatárolása: létrára kell szállni és ellenőrizni kell, hogy gátolja-e valami az úszó szabad mozgását a tartály telődése közben. Ha nem, akkor kézzel meg kell emelni az úszót, hogy biztosan zárjon a vízbeeresztő szelep. Ha a víz csurgása a kagylóba eláll, akkor ott a szelep nem zár jól. Szétszedhető, tisztítható. Ha a víz csurgása a kagylóba tovább folytatódik, annak ellenére, hogy a beeresztő szelep zár (a hangon érezhető), akkor a tartály fenekén levő gumimembránnál van a baj. El kell zárni a WC-hez vezető elzárószelepet és a gumimembránnal ellátott zárószerkezetet ki kell emelni. Ez némi ügyességet kíván, mert 4 db műanyag pecket kell egyidejűleg elmozdítani, hogy kiemelhető legyen a membrános záróelem. Utána a membrán állapota ellenőrizhető, a membránról folyó víz alatt ledörzsölhető az esetleges baktériumtelep, benyomódott szilárd szennyeződések. Sok esetben már ez eredményre vezet és nem kell új membránt venni. Csőcsere és hasonlók esetén, amikor a víz elzárószelepek megnyitásakor a vezetékben leülepedett szilárd részek felkavarodnak és kisodródnak a csőrendszerből, sokszor előfordul az ilyen fajta "meghibásodás".
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!