Elektromos hálózat totális felújítása mennyibe kerül?
Az árakról sokat nem tudok. Nálunk a ház részleges felújítása kb 150-200e FT-be fájt (plusz a járulékos költségek).
Amire számíthatsz:
A régi építésű házakban annak idején alumínium vezetékeket húztak. Ezek idővel megfáradnak, törnek. A szigetelése szintén elöregedik. Ezeket ki szokták cserélni réz vezetékekre. Ugyancsak a régi házaknál fordul elő, hogy a vezetékeket egyszerűen befalazták, vagy ha volt is "kábelcsatorna" az papír, karton, vagy valamilyen kátrányos cucc volt (bocs a nevét nem tudom). Ezek is használhatatlanná válnak idővel. Nálunk ezeket is ki kellett cserélni műanyagra. Szóval nagyjából szétvésték az egész házat. Persze lehet, hogy nálatok más lesz a helyzet, nálunk már tűzveszélyes volt.
Emellett kapcsolókat, dugaszokat is cseréltek, új dobozokat raktak be és megoldották a földelést is (egyik dugasz sem volt addig földelve).
Lényeg, hogy a villanyszerelési munkákhoz még hozzá lehet csapni a festést is, nálunk ez követte...
százezer-és egymillió között bármennyi lehet,
-csak tőletek függ,hogy miket akartok,
Nem akarunk flancolni, a festés és a többi meg bele van számolva, szóval pont azért szeretnénk az elektromos hálózattal, meg a fűtéssel kezdeni, mert ezzel a két tevékenységgel teljesen szét lesznek a falak barmolva úgyis :) .Sanszos, hogy csak simán a falban mennek a vezetékek, ahogy eddig tapasztaltam, elég ganyé munka (mert bár van áram, de van olyan helység ahol pl a lámpa egyáltalán nem ég. Másik helységben működött, aztán egy idő után megadta magát, és még hasonló finomságok :) ) A festés, burkolás utána már egy külön felvonás lesz.
Kedves első hozzászóló, egy a 150-200 ezer ft hány éve volt kb? Biztos, hogy nálunk is kell majd dobozokat cserélni, szóval mindenre fel vagyok készülve.
Kedves második! Mi az az igény, ami akár több százezer, akár egymillióra is tornázhatja a költségeket ? Igazából semmi extrát nem akarunk. Normális vezetékek legyenek, ne verje le a sok elektromos kütyü a biztosítékot, legyen rengeteg konnektor, mert arra manapság nagy szükség van, illetve villanybojlert, és villanytűzhelyet tervezünk használni. Ha a villanybojler szóba jött: jó, ha azt is beszerezzük már az elektromos hálózat kiépítésének idejére, hogy a szakember tisztességesen meg is tudja csinálni az egészet, vagy az ráér később is, és újból kihívni hozzá egy villanyszerelőt? Szerintetek?
kiállásonként szokták sokan számolni, ez 4000 körül van munkadíj), anyag nélkül.
de próbálj kompletten árat kérni és döntsed el, hova hány konnektor, egyéb aljzat, kapcsoló kell, mi fog menni villanyról (bojler, sütő....), hány hejről akarsz kapcsolgatni.
azt gondolom, hogy tisztázandó, hogy most mennyi áram áll rendelkezésre / hány amper és hány fázis /
egy mai igényekhez a minimum a 3 x 16 amper kellene. TŰZHELY +KLIMA STB
Ha ez nincs meg akkor bővíttetni kellene / ez is pénz/
a teljes újra szerelés az áram a TV telefon -net és a riasztó, házimozi stb együtt kb. 8.000 ft/m2 netto / + áfa 27 % azaz kb. 560.000 ft + áfa + ha kell a bővítés díja. Ezen kívül a villámhárító kb. 100.000 ft az elektromos fogyasztók túl áramvédelme /főleg villám ellen / kb 50.000 ft
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!