Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Poli farbe-ból elég lesz az...

Poli farbe-ból elég lesz az egy réteg?

Figyelt kérdés

1. a fal fehér diszperzittel van kenve (két éves festés) habszegfű színűre szeretném kenni (rózsaszínes)


2. sárga színű fal amiből mesevirág színűt szeretnék (lilás)


3. sárga színű fal erősebb sárgát szeretnék


2014. jún. 23. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

1. talán (dafigyelve, megpakolva)

2. nem (zöldes foltos lesz)

3. valószínű (ha nem túl koszos, akkor jó lehet)


Mindhárom esetben a széleknél az ecsetelés és a teddizés különbsége és egymásra fedése többé-kevésbé látszani fog. Igaz, hogy láttam már olyat, hogy valaki évekig benne élt és fel sem tűnt neki ilyen hiba, tökre meg volt elégedve.

A pli-farbenak is azért van több féle anyaga, de a legjobbnál is lehetnek ilyen problémák.

2014. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. tökéletesen fed

2. kell a két réteg

3. határeset, nem kiszámítható

Én vadiúj fűrészporos fehér tapétára kentem vegy rétegben halványsárgát, halványzöldet és narancssárgát.

Egy viszonylag erős barackot (glettelt fal) két rétegben tökéletesen befedett a halványzöld.

Azt mondta az eladó, hogy kell a hófehér tapétára a két réteg, maradt egy rahedli festékem, így mindkét szobában ugyanaz a sárga és zöld van, csak más mintázattal :)

Nagyon egyszerűen elkerülhető, hogy meglátszódjon, hogy hol ér össze az ecset és a henger: először az ecsettel festesz olyan szélességben, hogy a hengerrel kényelmesen rá tudj menni ÉS ne egynes vonalat fess az ecsettel, hanem kenegesd el, így lesz egy átmenet az ecset és a henger között. Mindenhol tökéletes a falam, nem látszik a kétféle festés, és a családom szerint nagyon gáz, hogy mennyire kekec vagyok ilyen ügyekben.

Egyébként a lakásban senki sem festhet, kizárólag én. :)

2014. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ecsetes snejdolás és teddivel találkozásnál nekem még mindig az a bajom, hogy mire körbeérsz akárcsak egyetlen falon a holkernél, addigra már anyira megszárad, beszívódik az ecsetelés alja, hogy a teddizéssel fedve való második réteget, egy jobban fedő sávocskát eredményez. Bizonyos fényviszonyok között ez remekül látszik 1 rétegnél. De nem egyforma az emberek ingerküszöbe. Van aki beéri azzal, hogy egyszer átkeni a a fekete zsírfoltot, látszólag minden oké, de a környezetéhez képest mégsem. Az első réteg csak a port köti le - ha nem volt festve vagy 8-10 éve. Egy 3-4 éves festést baromi könnyű átfesteni 1 rétegben is ugyan abban a színben.
2014. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem festek le egy teljes falat végig, hanem csak 1,5-2 m-t. Ennyi idő alatt nem szárad meg az ecsetes rész.

Bocs, a szakszavakat nm ismerem.

2014. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem, így valóban megoldható.


Sajnos vannak olyan erős színek mint a vasoxidvörös, hogy ott nem a rétegszám számít, mert jól takar, hanem a frissiben összedolgozása a kétféle felhordási módnak. Érdemes egy bő kisteddivel is átgurítani, húsosítani és kiszélesíteni az ecsettel felkent snejdolást, mert könnyen kiúszik vagy kivérzik.

2014. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A rutinosabbak occsó, hasonlóra beszínezett festékkel tolják előtte át biztos ami biztos. Például a sárga-lila verziónál tuti. Persze ha a tulaj gazdag, akkor oda 2 réteg kell a Platinumból is a meglepetések elkerülése érdekében.
2014. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!