Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Le szeretném cserélni a régi...

Ezakek kérdése:

Le szeretném cserélni a régi církó kazánomat és a vízmelegegítőmet. Mi a dolog menete? Hol, kivel kezdjem. Ki dönti el, hogy kell-e bélelteni a kéményt (1915-ben épült bérházról van szó).

Figyelt kérdés

2014. ápr. 13. 05:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Én először hívnék egy gázost. Érdemes a helyi gázszolgáltató (főgáz, vagy tigáz) emberével kezdeni, mert ők tudják, hogy mit fogadnak el. Ő megmondja, hogy mit, hova, mennyiért. Majd jöhet a kéményes. Ő is megmondja a magét. Itt több szálon futhat a dolog. Általában a kéményseprő szakvélemény alapján adják a gázmeót. Van ahol fordítva. Az önkormányzat építési osztálya is beleköphet a levesbe (főleg parapet kivezetés esetén - ott viszont nem kell kéményes, de azért jó ha van szakvélemény). Jöhet a fűtésszerelő. Pár hónap alatt és a tervezett költség + 20-30%-ért már meg is van az egész. Ja és bármelyik szereplő (önkormányzat, kéményes, gázos, gépész) bármikor módosíthat bármin. Hoppá! Villanyszerelőt kifelejtettem. Az EPH (egyen potenciál hálózat) jegyzőkönyv is kell a gázengedélyhez. Ha érthető módon elmegy a kedved az egész hajcihőtől, és bármelyik engedélyt egyszerűen lesz.rod, akkor pedig jól megbüntethetnek. Magyarország, én így szeretlek!
2014. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!